هدر موبایل
1389/09/22 19:19:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه از بررسی نحوه برکناری متکی در کمیسیون امنیت‌ملی خبر داد

تغییر متکی در راستای یک تحول راهبردی نبود

**رییس کمیته سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: برکناری وزیر امورخارجه آن هم در هنگام ماموریت به کشور خارجی می‌توانست به گونه‌ای باشد که خوراک تبلیغاتی برای کشورهایی که مخالف ما هستند را فراهم نمی‌کرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه"در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: برکناری وزیر امور خارجه ای که در حال انجام ماموریت برای کشور و نظام است به این شکل، در عرف بین المللی رایج نیست.
وی خاطر نشان کرد: تغییر وزیر امورخارجه به طور معمول با هدف تحول راهبردی در دیپلماسی یا اتفاق سیاسی انجام می پذیرد؛ اما نه در زمانی که وزیر به عنوان نماینده کشوری با فرهنگ و تمدن ایران در حال مذاکره در کشور دیگری است.
عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی یادآور شد: تغییر متکی یک اتفاق سیاسی است نه تحول راهبردی.
نماینده مردم اسلام آباد غرب و گهواره در مجلس گفت: بررسی موضوع برکناری وزیر امورخارجه محتاج روشنگری بیشتری است که باید رییس جمهور نسبت به این تصمیم توضیح دهد.
فلاحت پیشه یادآورشد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در راستای وظیفه نظارتی اش موضوع برکناری وزیر امورخارجه در هنگام سفر به سنگال را مورد بررسی قرار می دهد، هرچند برکناری وزرا را حق رییس جمهورمی دانیم.

دقایقی پیش رییس‌جمهوری در حکمی علی‌اکبر صالحی را به عنوان «سرپرستی وزارت امور خارجه» منصوب کرد و در نامه‌ جداگانه‌ای از زحمات و خدمات منوچهر متکی در دوران تصدی مسئولیت وزارت خارجه قدردانی کرد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet