خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/09/22 23:44:00
سرویس سیاسی
نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

همراهی کشورهای اسلامی در حمایت از مردم غزه حیات‌بخش است

** نایب رییس مجلس شورای اسلامی، همراهی کشورهای اسلامی در کمک به فلسطین را آغاز حیات مجدد امت اسلام ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "محمدحسن ابوترابی‌فرد" شب دوشنبه در مراسم کاروان حمایت از غزه اظهار داشت: امروز لبنان حیات مجدد امت اسلام و عزت دوباره ملت فلسطین و در عین حال زیان نظام سلطه است.

وی خاطرنشان کرد: این حضور مقتدر در کنار مردم فلسطین نوید بخش پیروزی آنان است.

ابوترابی یادآور شد: همانطور که حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری تاکید کرده اند، مسئله فلسطین مسئله یک قوم نیست بلکه مسئله ملی بشریت و انسانیت است.

نایب رییس قوه مقننه اظهار داشت: باید پیروان همه ادیان در کنار مردم فلسطین قرار گیرند و برای حقوق قطعی آنان تلاش کنند تا این مسیر با اقتدار تداوم یابد.

ابوترابی بااشاره به میزبانی مجلس پرداخت و افزود: شما میهمانان مجلس هستید و نمایندگان افتخار دارند این پایگاه ملی و اسلامی را به پایگاه مبارزه با استعمار و سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دهند.

وی افزود: مجلس افتخار دارد برای اعلام حضور و مشارکت در این اقدام انسانی برآمده از شعور سیاسی  شما در کنار شما عزیزان باشد.  
ابوترابی فردخاطر نشان کرد: مردم غزه با پایداری استثنایی خویش برگ زرینی در افتخارات امت اسلام و ملت فلسطین قرار داده اند و به گونه‌ای عمل کردند تا راه را برای حضور سایر ملل و مردم جهان جهت حمایت از مردم غزه و فلسطین هموار کنند.

وی سپس به روال چگونگی اشغال فلسطین پرداخت و افزود: سال های زیادی از اشغال سرزمین مردم فلسطین می‌گذرد، در این بین 28 سال تحت قیومیت رژیم صهیونیستی قرار داشت.

نایب رییس مجلس افزود: این سیاست استعماری موجب شد تا جامعه جهانی با فشارهای فراوان و ایجاد محدودیت‌ها راه را برای حضور رژیم صهیونیستی و به دست گرفتن قدرت فلسطین هموار کند.

ابوترابی فرد گفت: انگلیسی‌ها با قرار دادن قدرت نظامی که در اختیار صهیونیست‌ها و حمایت اروپا در سال 1948 فرصت شکل گیری رژیم اشغالگر صهیونیستی را بر روی پیکرهای خونین و قطعه قطعه شده مردم فلسطین فراهم آوردند.

وی گفت: رژیم صهیونیستی در کشتارهای غیر انسانی که با حمایت جامعه جهانی، نظام سلطه انگلیس و امریکا توام بود، تدریجا بیش از 5 میلیون فلسطینی را از سرزمین های خود آواره کرد و بر خانه های آنان تکیه زد.

وی خاطرنشان ساخت: صهیونیست ها با نگاه تسخیر فلسطین بزرگ از نیل تا فرات، در این نقطه حساسی از جهان حضور یافتند تا اندیشه سامان دادن یک نظام قدرتمند متکی بر ارتش را برای فشار به دنیای اسلام و گسترش نظام سلطه در آسیا فراهم کنند.

ابوترابی فرد گفت: رژیم صهیونیستی به تنها چیزی که نمی‌اندیشید شکست و عقب‌نشینی بود، آنها معتقد بودند نخستین شکست، مساوی فروپاشی آنها است.

وی تصریح کرد: اسراییل با تیکه بر پیروزی‌هایی که در جنگ 6 روزه در سال 1967 که مجر به شکست کشورهای مصر، سوریه، اردن و عراق شد همواره سخن از پیروزی و شکست ناپذیری سر می داد؛ اما آموزه های حضرت امام موجب شد تا اسراییل در جنگ 33 روزه شکست سنگینی را متحمل شود.

نایب رییس مجلس خاطرنشان کرد: حضرت امام در شرایط خفقان و سرکوب رژیم صهیونیستی فریاد حمایت از فلسطین سر داد و این خون را در ملت فلسطین به جریان انداخت.

وی یادآور شد: حضرت امام بیش از آنکه به فروپاشی رژیم شاهنشاهی بیندیشد به زوال اسراییل می‌اندیشید.

وی خاطرنشان ساخت: یکی از راه‌هایی که امام برای آزادسازی فلسطین قرار داد حذف رژیم صهیونیستی بود.

نایب رییس قوه مقننه گفت: به یاری خدا امروز شاهد رشد اندیشه امام در آسیا و در کشورهای اسلامی در لبنان، غزه و سرزمین‌های اشغالی هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet