هدر موبایل
1389/09/23 09:41:00
سرویس اقتصادی
نماینده شهر بابک:

مهمترین بخش هدفمند کردن یارانه ها نحوه اجرای آن است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را بزرگترین کار اقتصادی قرن در کشور عنوان کرد و گفت:نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مهمترین بخش هدفمندی یارانه هاست که موفقیت این قانون در گرو اجرای صحیح آن است.

"مصطفی رضا حسینی" نماینده مردم شهرستان شهر بابک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت از آمادگی جامعه برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: اکنون همه بسترها آماده شده و مردم برای عملیاتی شدن این کار آمادگی پیدا کرده اند و تنها بخشی که از این موضوع مانده نحوه اجرای آن است.

نماینده شهر بابک خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تصویب این قانون اختیار نحوه قیمت‌گذاری را در اجرای هدفمند کردن یارانه ها به دولت سپردند، و در مجموع با مصوبه مجلس 20 هزار میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافت و در همان زمان مقرر شد تا دولت آئین نامه اجرایی این طرح را تهیه کند.

وی تصریح کرد: حال پس از گذشت یک سال و اندی از تصویب قانون، این سوال از جانب همان نمایندگان مطرح است که سازوکار دولت برای اجرای طرحی که قرار است ایران را از یک گلوگاه اقتصادی برهاند چیست.

رضاحسینی اظهار داشت: آنچه صاحبنظران علم اقتصاد برای آن تاکید دارند این است که عملیاتی شدن موفق این طرح کلان نیازمند دقت در اجرا و حفظ رویکرد جامع نسبت به تبعات ناشی از اجرای آن است.

وی ادامه داد:بر این اساس نمایندگان مجلس که اگر نگوییم بیشتر از دولتیان در معرض قضاوت افکار عمومی در ارتباط با چند و چون و چگونگی اجرای این قانون باشند کمتر هم نیستند از همان ابتدا بر این امر تاکید داشتند که بین سرعت اجرای این قانون و تبعات ناشی از اجرای آن همواره باید مسیری را تعریف کرد که آسیب اجرای قانون به حداقل برسد.

نماینده شهر بابک خاطرنشان کرد: بر این اساس نمایندگان بر نیت خیر دولت در عملیاتی شدن صحیح قانون هدفمند کردن یارانه ها صحه می‌گذارند اما همچنان اصرار دارند که این نیت خیر باید توام با سیاست‌های تکمیلی برای اقشاری باشد که در معرض آسیب ناشی از عملی شدن قانون هستند.

وی تصریح کرد: البته اختلاف سلیقه بین مجلس و دولت وجود دارد اما رئیس جمهور با نگاه و شگرد و برنامه‌کاری خودشان به دنبال اجرایی کردن قانون هدفمند کردن یارانه‌ها است.

عضو کمیسیون صنایع گفت: اکنون زمان اتحاد همگان در شکل‌دهی به این جریان بزرگ است و طبیعی است که هر کاری در ابتدا با فراز و نشیب همراه است، اما وقتی به مزایای پایدار و اصیل آن توجه شود سختی های احتمالی هم آسان می شود.

وی تاکید کرد: مردم ما جنگ، تحریم ها و نامردمی‌های کشورهای مدعی را پشت سر گذاشته‌اند و این امر مهم هم به حول و قوه الهی و با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری به سر منزل مقصود خواهد رسید.

رضا حسینی اظهار داشت: در این شرایط به دولت توصیه می شود برای ایجاد رضایت در مردم و هموار کردن مسیر اجرای قانون بایستی در عمل سازوکار لازم برای برخورد با محتکران و کسانی که اجناس خود را گران کرده اند تا در این بین به نارضایتی مردمی منجر شود فراهم کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet