هدر موبایل
1389/09/23 10:40:27
سرویس فرهنگی
برای غنی‌سازی واحد گزارش‌های دولتی صورت گرفت

فراخوان همکاری کتابخانه مجلس از آرشیو داران

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی برای غنی سازی واحد گزارش‌های دولتی به تبع آن گسترش خدمت‌رسانی به مراجعان این بخش، از مجموعه‌داران در حوزه اسناد درخواست همکاری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت واحد گزارش‌های دولتی به مجموعه گزارش هایی که از سازمانها، وزارتخانه ها و نهادهای دولتی به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، سالنامه و آماری از این دست نوشته ها و مکتوبات ارائه می‌شود، گفته می‌شود.

واحد گزارش‌های دولتی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، نخستین بار سال 1362 راه اندازی  و به عنوان زیر مجموعه  آرشیو مجلس فعالیت خود را آغاز کرد، اکنون نیز بیش از14000 عنوان رکورد را در خود جای داده است. قدیمی‌ترین رکورد موجود در گزارش های دولتی مربوط به گزارش رئیس مالیه درسال 1302 خورشیدی است.

این واحد در نمایشگاه‌های کتاب نیز اقدام به خرید کرده است، اما اخیراً برای نخستین بار شورای ارزیابی اسناد تصمیم گرفت تا گزارش‌هایی که مربوط به ویژه قبل از انقلاب است را خریداری کند، بنابراین تلاش می‌شود، تمام گزارشات دولتی قدیمی را خریداری و به مجموعه افزوده شود.

برای نخستین بار در سی امین جلسه که در تاریخ هشتم آبان سال جاری برگزار شد، نخستین مجموعه از گزارشات دولتی قدیمی که شامل گزارشاتی از حفاریهای نفت در دهه 30خورشیدی، کشاورزی، صنعت، ریسندگی، کشت و کار پنبه و مواردی  از این دسته بود، خریداری شد.

"علی ططری" رئیس مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی در این باره می‌گوید: تمام آرشیو دارانی که در حوزه اسناد کار می‌کنند، در صورتیکه گزارش‌های قدیمی و دولتی دارند می‌توانند با معرفی آن به کتابخانه مجلس شورای اسلامی به غنای این مجموعه کمک کنند. 

وی در ادامه تصریح کرد: جالب است که بیان شود، واحد گزارش ها یکی از واحدهایی است که بیشترین مراجعه را پس از واحد فهرست نویسی اسناد به خود اختصاص داده است. گاهی این گزارش‌های به صورت اسکن شده در اختیار پژوهشگران قرار می گیرد و گاهی به صورت فتوکپی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet