شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 08:43:00
سرویس فرهنگی

کتابخانه انقلاب اسلامی مجلس در جستجوی منابع نایاب

**مدیر کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در تلاش هستیم تا منابع کمیاب و نایاب در زمینه انقلاب را به مجموعه خود بیافزاییم.

"قاسم تبریزی" ادامه داد: هر چه مدت زمان بیشتری از تأسیس کتابخانه تخصصی انقلاب در کتابخانه مجلس می‌گذرد، استقبال و اقبال محققان به ویژه دانشجویان علوم سیاسی و تاریخ بیشتر می شود، تا‌کنون بیش از 11000 عنوان کتاب پیرامون تحولات ایران از دهه 1340 تا‌کنون جمع‌آوری شده است، البته نواقصی در کار داریم که به دنبال تکمیل آن هستیم، مانند جمع‌آوری پایان‌نامه‌های دانشجویی درباره تاریخ انقلاب اسلامی.

تبریزی تصریح کرد: وقتی از تاریخ انقلاب اسلامی صحبت می کنیم، باید به وقایع اتفاق افتاده از سال 1341 (آغاز نهضت) تاکنون اشاره کنیم، چرا که تنها منظور پیروزی انقلاب نیست، بلکه از آغاز 15 خرداد، نهضت امام خمینی(ره) آغاز شد، بنابراین ما هم در تلاش هستیم کلیه منابع مربوط به این سال‌ها را جمع‌آوری کنیم.

وی در ادامه گفت: برای این منطور از دانشجویان، اساتید دانشگاها ومحققان دعوت به همکاری می‌کنیم تا انجام پایان نامه هایی با موضوع انقلاب اسلامی را به ما اطلاع و در صورت امکان، لوح فشرده‌ای از متن پایان‌نامه را به کتابخانه تخصصی انقلاب  اسلامی واگذار کنند، تا ما بتوانیم در این مکان مجموعه‌ای کامل و جامع را جمع‌آوری کنیم.

این پژوهشگر در ادامه به دانشجویان پیشنهاد داد تا از کارهای تکراری اجتناب کنند و در انجام پژوهش‌های خود از منابع موجود در کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی استفاده و تلاش کنند در عرصه تحقیق رشد و بالندگی جدیدی را به وجود آورند.

وی درپایان در اشاره به تکمیل منابع موجود در کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی گفت: هم‌اکنون تقریباً یک سوم کتابهای تاریخی را توانسته ایم، جمع آوری کنیم باید به دنیال آن دو سومی که برخی چاپ آن تمام شده و در بازار پیدا نمی‌شود، باز در اینجا از کسانی که در کتابخانه ها کتابهای تخصصی یا کتابهای دهه 40 تا 70 دارند تقاضا می‌کنم، در صورت امکان به صورت اهدا و یا برای فروش به کتابخانه مجلس مراجعه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet