خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/23 11:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

بحث تغییر متکی از تابستان مطرح بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تغییر منوچهر متکی از تابستان مطرح بود و این موضوع مربوط به امروز یا دیروز نمی شود.

محمود احمدی بیغش در گفت وگو با ایرنا؛ با بیان این که تغییر و جا به جایی وزرا و عزل آنان از اختیارات رییس جمهور است، گفت: در قانون اساسی ذکر شده که این مساله جزو اختیارات رییس جمهور است و هیچ کس حق دخالت در آن را ندارد.

وی با تاکید بر این که رییس جمهور از تابستان قصد این جابه جایی را داشت اظهار داشت که این موضوع از چند ماه قبل در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح شده بود.

احمدی بیغش تاکید کرد که هیچ کس نباید حق قانونی رییس جمهور را در این زمینه نادیده بگیرد.

وی گفت: عده ای مطرح می کنند که چرا زمانی که آقای متکی در سفر است این اتفاق افتاد من به آنان می گویم شما به دنبال ایراد بنی اسرائیلی هستید اگر متکی در تهران هم بود شما می گفتید چرا رییس جمهور زمانی که متکی در تهران است او را عزل کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که آقای احمدی نژاد در نامه ای از زحمات آقای متکی تشکر کرده و مطمئنا از ایشان در پست های دیگری استفاده می کنند درست نیست که برخی رسانه ها از این مساله سو استفاده می کنند.

رییس‌جمهور روز دوشنبه در حکمی علی‌اکبر صالحی را به عنوان «سرپرست وزارت امور خارجه» منصوب کرد و در نامه‌ جداگانه‌ای از زحمات و خدمات منوچهر متکی در دوران تصدی مسئولیت وزارت خارجه قدردانی کرد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet