شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 11:32:00
سرویس بین الملل
کوثری با تاکید بر ادامه مذاکرات هسته‌ای:

مذاکرات، فرصت مناسب بیان واقعیات هسته‌ای ایران است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مذاکرات را فرصت و فضای مناسبی برای بیان واقعیات فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به افکارعمومی دنیا دانست و تاکید کرد: هرچند کشورهای غربی تاکنون تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند که نتایج و واقعیات این مذاکرات را وارونه جلوه دهند اما درنهایت مردم دنیا از طریق رسانه‌های صادق در جریان این حقایق قرار گرفته‌اند و دنیا امروز واقعیت ایران هسته‌ای را پذیرفته‌ است.

"اسماعیل کوثری" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص توافقات صورت گرفته بین ایران و گروه1+5 مبنی برادامه مذاکرات اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس توافقات صورت گرفته در مذاکرات ژنو 3 همچون گذشته صادقانه و با حسن نیت در مذاکرات استانبول که قرار است ژانویه برگزار شود شرکت خواهد کرد.

وی هدف ایران از شرکت در این دور از مذاکرات را بررسی مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی عنوان کرد و گفت: هدف ایران حل مسائل و مشکلات مهم منطقه‌ای و جهانی است اما متاسفانه همانطور که بارها در گذشته هم اثبات شده است برخی از کشورها هنوز هم دنباله‌رو همان سیاست غلط" تفرقه بینداز و حکوت کن" هستند و به زعم خودشان از این طریق می خواهند جهان را تحت کنترل و اختیار خود درآورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: نمونه این برخوردها را در اقدام اخیر خانم اشتون می توان دید که بعد از اتمام مذاکرات ژنو مطالب خلاف واقعی را عنوان کردند که جای تاسف دارد.

 کوثری با تاکید براینکه دنیا حقیقت ایران هسته‌ای را پذیرفته است، خاطرنشان ساخت: گروه 1+5 و خانم اشتون به عنوان نماینده این گروه باید در بیان واقعیات به افکارعمومی دنیا صادقانه عمل کنند و دست از اینگونه رفتارهای دوپهلو بردارند.

وی ادامه داد: بحث هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تمام شده است و کشور ما در چارچوب قوانین ان پی تی فعالیت‌های خود را دنبال خواهد کرد و هرگونه جوسازی علیه این حقیقت تاثیری در خواست و اراده ملت ما نخواهد داشت.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مذاکرات را مکان و فضای مناسبی برای بیان واقعیات به افکار عمومی دنیا دانست و تاکید کرد: نفس انجام مذاکرات را نمی توان نفی کرد و جمهوری اسلامی ایران می تواند همچون گذشته از این فرصت برای بیان دیدگاه‌ها و حقایق به افکار عمومی دنیا استفاده کند.

نماینده تهران تصریح کرد: هرچند کشورهای غربی تاکنون تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند که نتایج و واقعیات این مذاکرات را وارونه جلوه دهند اما درنهایت مردم دنیا از طریق رسانه‌های صادق در جریان این حقایق قرار گرفته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet