خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/23 12:28:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم خرم‌آباد خواستار شد

توجه به اشتغال بیکارشدگان در حاشیه جاده قدیم خرم‌آباد پل زال

**این واقعیت است که راه از اصلی‌ترین شاخصه‌های توسعه است و پروژه خرم‌آباد-پل‌زال هم در همین ابعاد قابل ارزیابی است اما ما هم درباره این پروژه حرف‌هایی داریم.

"رضا رحیمی‌نسب "نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع به هفته‌نامه «بامداد» لرستان  گفت: تا زمانی که برای شهری و روستایی راه کشیده نشود، فضای توسعه ممکن و شدنی نیست. ما نیز از ساخت بزرگراه خرم‌آباد- پل زال حمایت و بر آن تأیید می‌کنیم و به دولت خسته نباشید می‌گوییم اما برای این پروژه مواردی نیز نادیده گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به مزیت‌های این پروژه‌ گفت: این پروژه بیشتر برای هموطنان خوزستانی که البته به گردن نظام و همه کشور حق دارند، کارایی دارد تا برای مردم لرستان. چراکه هر پروژه‌ای که از شهری به سمت پایتخت ایجاد شده و موجب اتصال آن شهر یا استان به پایتخت می‌شود کارکرد و تأثیر بیشتری دارد. از همین رو می‌خواهم عرض کنم که این پروژه را فقط به نام مردم استان ننویسیم.

وی با اشاره به تلاش مسئولان استان، نمایندگان و بخش خصوصی که 50 درصد اجرای پروژه را در اختیار داشت و بودجه 750 میلیاردی این پروژه تأکید کرد: این پروژه یک ارزش واقعی و معدل خوبی برای دولت، مسئولان و نمایندگان استان محسوب می‌شود اما با ساخت این پروژه بسیاری از همشهریان ما در پلدختر و معمولان شغل خود را از دست داده‌اند. مشاغلی که این افراد سالیان سال و حتی به صورت اجدادی در حاشیه راه قدیم برپا شده بود و حالا با ساخت این بزرگراه تعطیل شده و از بین رفته است.

نماینده مردم خرم‌آباد با اشاره به این موضوع خاطر نشان کرد: همین امر موجب شده است که آنها دیگر درآمدی نداشته باشند و آسیب ببینند و متأسفانه همه این مشاغل امروز در بن‌بست واقع شده‌اند. به همین دلیل درخواست داریم دولت با همکاری بخش خصوصی اماکن مناسبی را که در اختیار دارد به این مشاغل اختصاص دهد و با ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی این مجتمع‌ها را با اولویت شاغلان در حاشیه محور ترددی قدیم به مردم واگذار کند.

رحیمی‌نسب تأکید کرد: مردم پلدختر شایسته این هستند که دولت درباره این موضوع و ایجاد پالایشگاه این منطقه که همان صنعت مادر است، عنایت ویژه‌ای داشته باشد تا بخشی از این خسارت‌ها را جبران کرد.

رحیمی‌نسب در ادامه با اشاره به پروژه توسعه شبکه گاز استان گفت: خط دوم انتقال گاز ساوند به لرستان نیز انجام شد. با توجه به اینکه در بخش‌های شمالی استان لرستان به‌خصوص در فصول سرد سال، افت شدید فشار گاز را داشتیم که حتی گاهی قطع می‌شد با اجرای این پروژه این مشکل هم بر طرف شد.

وی در ادامه تأکید کرد: با اجرای این پروژه به عنوان یکی از زیرساخت‌های توسعه که برای صنایع ایجاد شده می‌توان سر منشأ فضای مناسبی برای استفاده صنایع بزرگ هم از این نعمت فراهم شود که از همین رو از وزیر نفت، استاندار، نمایندگان مجلس و رئیس اداره گاز استان نیز سپاسگذاری می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet