شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 12:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضایی با اشاره به خودکفایی در تولید بنزین:

بروز آلودگی بنزین طبیعی است

**نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تولید بنزین را نقطه عطفی در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: کشور ما در تولید بنزین در ابتدای راه قرار دارد، لذا ممکن است مشکلات و ایراداتی وجود داشته باشد، اما با توانی که در دانشمندان، جوانان و مسوولان ایرانی وجود دارد روزی می‌رسد که به صادرکننده بنزین تبدیل می‌شویم.

محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: در برهه‌های مختلف در مباحث سیاسی همیشه کشورهای مخالف نظام و انقلاب از طریق تحریم‌هایی سعی بر اعمال فشار بر کشور ما داشته‌اند، وقتی آنها مشاهده می‌کنند کشور ما قله‌های ترقی را یکی پس از دیگری فتح می‌کند و به سمت استقلال و عدم وابستگی به کشورهای بیگانه می‌رود می‌خواهند به هر شکلی کشور را در فشار قرار دهند و ملت را تهدید کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: موقعی با تهدید نظامی کشورهایی نظیر عراق را تحریک به حمله به کشور ما می‌کنند، یک زمانی تحریم‌های اقتصادی را در دستور کار خود قرار می‌دهند و چندی پیش احساس کردند نقطه ضعف ایران واردات بنزین است لذا تصمیم گرفتند با عدم تحویل بنزین به کشور فشار وارد کنند و مردم ما را دلسرد کنند اما الحمدالله با تلاش بسیار وزیر نفت و دانشمندان وزارت نفت، موفق به تولید بنزین شدیم.

رضایی هم‌چنین خاطرنشان کرد: از آنجاکه در تولید بنزین در ابتدای راه قرار دادیم بدون شک مشکلات و آلایندگی‌هایی وجود خواهد داشت اما با تداوم تولید، مشکلات مذکور رفع می‌شود و به بنزین استاندارد دست خواهیم یافت، ایجاد عدم وابستگی به واردات بنزین کار بزرگ و قابل تقدیری است.

وی افزود: خودکفایی در تولید بنزین و عدم وابستگی به کشورهای بیگانه در شروع کار است، لذا بروز آلودگی‌ها طبیعی است اما متاسفانه برخی از مخالفین اصل مساله را نادیده می‌گیرند؛ مهم این است که ما کار بزرگی را در بحث تولید بنزین شروع کرده‌ایم که بسیار ارزشمند است.

عضو کمیسیون بهداشت در خاتمه خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم در تمام حوزه‌ها وابستگی را قطع کنیم، با توان موجود در جوانان و مسوولان کشور قطعا می‌توانیم صد در صد در مقابل تحریم‌ها بایستیم، آنها فکر می‌کردند واردات بنزین نقطه حساس کشور است و می‌توانند از طریق آن ما را تسلیم کنند، اما خدا را شکر که نظام جمهوری اسلامی ایران به این توان رسیده که می‌تواند بنزین تولید ‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet