هدر اصلی
1387/04/19 08:48:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون اجتماعی صورت گرفت:

ارجاع دو طرح اعاده شده از شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام

کمیسیون اجتماعی دو طرح ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل شهری را جهت تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کمیسیون اجتماعی در جلسه روز گذشته خود طرح الحاق یک تبصره به قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل اعاده شده از سوی شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و یک مورد ایراد آن را رفع و در مورد دیگر بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند.

شورای نگهبان در نظر خود اعلام کرده بود که آیا ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل شامل شاخص آموزش هم می شود یا خیر؟ که اعضای کمیسیون اجتماعی در بررسی خود مشاغل آموزشی را از این امر مستثنی کردند و این ایراد شورای نگهبان را رفع کردند.

شورای نگهبان در ایراد دیگری اعلام کرده شمول این طرح به اعضای شورای نگهبان مغایر با اصل 141 قانون اساسی است که نمایندگان در بررسی خود بر نظر قبلی خود در خصوص این ایراد تاکید کردند و مقرر شد این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود.

همچنین کمیسیون اجتماعی لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد اعاده شده از شورای نگهبان نیز مورد بررسی قرار گرفت و بخشی از ایرادات این شورا در این لایحه را اصلاح کرد. اما این لایحه به لحاظ اهمیت موضوع مقرر شد در چارچوب کاری کمیته ای با حضور نمایندگان دستگاه اجرایی، شورای نگهبان و چند نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی در طول هفته آینده مورد بحث کارشناسی بیشتری قرار بگیرد و مجددا طی دو ماه آینده در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

دستور کار دیگر کمیسیون اجتماعی، طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل شهری اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود که اعضای این کمیسیون بر نظر قبلی خود اصرار کردند لذا جهت تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کردند.

همچنین در این کمیسیون کارگروهی برای تدوین استراتژی کاری برای چهار سال آینده تشکیل شد و مقرر شد این کمیته طی دو ماه آینده استراتژی کاری این کمیسیون را بعنوان دستورکار چهار سال آینده تهیه و به کمیسیون اجتماعی پیشنهاد می کند تا در آنجا تصویب نهایی شود.

براساس این گزارش در این جلسه تعدادی از نمایندگان به عنوان عضو ناظر در سازمان‌ها و هیات‌ها با آرای مخفی نمایندگان انتخاب شدند که بر این اساس نصرالله ترابی به عنوان عضو ناظر کمیته حقوق و دستمزد، مرادعلی منصوری رضی ،عضو ناظر در هیات عالی گزینش، سید محمد موسوی مبارکه ،عضو ناظر در سازمان خصوصی‌سازی و جواد کریمی عضو ناظر در شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی معرفی شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet