ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/09/23 13:37:00
سرویس بین الملل
جلالی با اشاره به مواضع اخیر سفیر انگلیس در ایران:

فضا برای کاهش رابطه با انگلیس فراهم است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت کاهش سطح روابط با کشور انگلیس خاطرنشان ساخت: مواضع تند و غیرمعقول مقامات این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف این ضرورت را ایجاب می کند دستگاه دیپلماسی تجدید نظر جدی در رابطه با این کشور داشته باشد.

"کاظم جلالی" نماینده شاهرود در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از اظهارات اخیر سفیر انگلیس در زیر سوال بردن وضعیت حقوق بشر در ایران اظهار داشت: ملت ایران از گذشته‌های دور خاطرات و تجربه‌های تلخی از کشور انگلیس داشته که هنوز از اذهان این ملت پاک نشده است.

وی افزود: متاسفانه عملکرد دولت انگلیس در سال‌های قبل و حتی بعد از انقلاب بسیار بد و تفرقه افکنانه بوده، خصوصا درسالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در توطئه‌های زیادی علیه جمهوری اسلامی ایران نقش اصلی را داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به مواضع تند و غیرمعقول مقامات این کشور علیه نظام جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف، گفت: مواضع تند و استکباری مقامات این کشور عیله ایران این ضرورت را ایجاب می کند دستگاه دیپلماسی تجدیدنظر جدی در رابطه با این کشور داشته باشد و سطح روابط با کشوری را که اینگونه علیه ما دشمنی می ورزد کاهش دهد.

نماینده شاهرود با بیان اینکه طرح بررسی کاهش روابط با انگلیس در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، خاطرنشان ساخت: نظر جمعی کمیسیون این است که باید سطح روابط با انگلیس کاهش یابد و معتقدیم با اقدام اخیر سفیر انگلیس فضا برای بررسی و تصمیم گیری جدی در خصوص این مسئله فراهم شده است.

جلالی تاکید کرد: به نظر می رسد دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه باید برخورد قاطع‌تر و جدی‌تری با این اقدام سایمون گس می کرد تا دیگر شاهد تکرار اینگونه مواضع غیرواقع و غلط نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet