شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 11:55:00
سرویس بین الملل
عبدالمحمد بابا احمدی میلانی :

اسناد ویکی‌لیکس نمی‌تواند کذب محض باشد

**عبدالمحمد بابا احمدی میلانی گفت:اسناد ویکی لیکس، بخشی از توطئه‌های خود آمریکا است به این بهانه دستاویزی برای تجاوز به حریم کشورمان و ورود دوباره به منطقه حساس خلیج فارس داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عبدالمحمد بابا احمدی میلانی" گفت: اسناد ویکی لیکس، بخشی از توطئه‌های خود آمریکا است تا مشابه آنچه در 11 سپتامبر و بعد از آن، حمله به افغانستان و سپس عراق رخ داد، به این بهانه دستاویزی برای تجاوز به حریم کشورمان و ورود دوباره به منطقه حساس خلیج فارس داشته باشد.

وی با مثبت ارزیابی کردن جلسه ژنو، تأکید کرد که کشور ما روی مواضع هسته‌ای خود می‌ماند و تولید کیک زرد نیز تأثیر مثبتی بر روند مذاکرات دارد.

بابا احمدی  همچنین در مورد آتش​سوزی بخشی از جنگل‌ها و مراتع بالادست شهرستان لردگان در هفته گذشته، اظهار داشت:این جنگل‌ها در حوزه شهرستان لردگان نبوده، اما در نهایت ماموران آتش​نشانی و هلال احمر این شهرستان، اقدام به مهار آن کرده‌اند.

مشروح گفت گوی هفته‌نامه «زردکوه» چهارمحال و بختیاری با " عبدالمحمد بابا احمدی میلانی "در پی می آید:

 به نظر شما اسناد سایت ویکیلیکس مبنی بر درخواست کشورهای عربی همسایه از آمریکا برای حمله به ایران صحت دارد؟

تحلیل من در این زمینه دارای دو بعد است: اول اینکه انتشار این اسناد، مکر و خدعه خود آمریکا است، مثل جریان 11سپتامبر که خود ایشان آن را طراحی کردند تا بهانه‌ای برای ورود به منطقه خاورمیانه داشته باشند. بنابراین این هم برنامه‌ای است که این کشور برای ایجاد تشویش در منطقه طراحی کرده است. ضمن اینکه این اسناد، کارکرد اطلاع‌رسانی ندارد، چون بسیار پراکنده و متفرقه مواردی را مطرح کرده است.

 به نظر شما اگر انتشار این اسناد، کار خود آمریکا باشد، از این مسئله چه اهدافی را دنبال می‌کنند؟

استنباط شخصی‌ام این است که از این کار، دنبال دو سیاست هستند: یکی اینکه آمریکا مثل همیشه که از روی مکر و خدعه کار خود را پیش می‌برد، به دنبال ایجاد جنگ روحی و روانی بوده و این سایت را خودش طراحی و راه‌اندازی کرده است. معروف است که می‌گویند «سیاست، پدر و مادر ندارد». اینجا هم مثل ماجرای 11سپتامبر که آن را علم کردند تا زمینه‌ای برای ورود به خاورمیانه فراهم کنند و بهترین بهانه برای این کار، مبارزه با تروریسم بود، قصد دارند دستاویزی برای ورود به خلیج فارس داشته باشند. الحمدلله این نقشه​ در افغانستان و عراق، نقش بر آب شد و خودشان و طرفدارانشان به این نتیجه رسیدند که این برنامه، به نتیجه‌ای نخواهد رسید و امروز مجبورند با سرافکندگی، نیروهای خود را از منطقه خارج کنند.

 و سیاست دوم چیست؟

بعد دوم این است که متأسفانه کشورهای منطقه مثل امارات، عربستان و... خیلی با ایران یکرنگ و صادق نبوده‌اند. مثلاً امارات هرچند وقت یک بار با تحریک آمریکا و انگلیس، ماجرای جزایر سه​گانه را مطرح می‌کند و مشکلاتی برای ایران ایجاد می‌کند. بنابراین طبیعتا مواردی که درباره درخواست کشورهای منطقه از آمریکا برای حمله به ایران مطرح شده، نمی‌تواند کاملاً کذب بوده باشد.

 اگر این مسئله صحت داشته باشد، کشور ما چگونه باید در برابر این اسناد، موضع‌گیری کند؟

رئیس‌جمهور ما با هشیاری خاص، این توطئه را خنثی کردند و اعلام کردند که ما این توطئه‌ها را نمی‌پذیریم؛ چرا که قصدشان ایجاد تفرقه بین ما و کشورهای منطقه است و ما و همسایگانمان باید هشیار باشیم.

اما شما گفتید که به نظر نمی‌رسد این اسناد، کاملاً دروغین باشد.

ببینید، کشورهای مخالف ایران از دیرباز و به ویژه برای براندازی جمهوری اسلامی، هرآنچه از دستشان برآمده، انجام داده‌اند. آنها آرام نمی‌نشینند و هر روز  توطئه‌ای علیه ما علم می‌کنند. از آنجا که تعداد این اسناد بسیار زیاد است، قطعاً در بین آنها اسناد درستی هم یافت می‌شود که به مرور زمان هم ثابت شده برخی از این توطئه‌ها، واقعی بوده است. این در حالی است که ما هرگز نیتی برای تجاوز و تسخیر یک وجب از خاک کشور دیگری نداشته​ایم، اما در برابر زیاده​خواهی و تجاوزطلبی کشورهای دیگر، دست​کم مجبوریم از خود دفاع کنیم.

 نتایج نشست هفته گذشته آقای جلیلی و خانم اشتون در ژنو را برای کشورمان چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تولید همزمان کیک زرد با نشست ژنو، یک اتفاق مهم و حساس است، زیرا برای طرف‌های مذاکره نیز ثابت شد که ما می‌توانیم به هرچه بخواهیم، دست یابیم و تحریم‌ها، قطعنامه‌ها و توطئه‌های آنها تأثیری بر فعالیت‌های ما ندارد. این قضیه، تأثیر خوبی هم بر مذاکرات داشت. آقای جلیلی با درایت و کیاست لازم، در این جلسات حضور یافت و برای 1+5 ثابت کرد که توطئه‌های ایشان در ترور آقایان شهریاری، عباسی و علی​محمدی پایان ندارد چرا که این گروه بود که لیست دانشمندان هسته‌ای ما را تهیه کرد و به شورای امنیت داد. اما ما دنبال بمب اتمی نیستیم، بلکه برای احقاق حقوق ملت خود و توسعه کشورمان، به دنبال انرژی صلح​آمیز هسته‌ای هستیم.

 موضوعاتی را که در مذاکرات راجع به آنها بحث شد، تأیید می‌کنید؟

آقای جلیلی به خوبی این موضوع را تأکید کردند که ما روی مباحث و چارچوب اصولی مذاکرات، باقی خواهیم ماند. جلسات اول و دوم، راجع به بحث‌های حاشیه‌ای و متفرقه بود و در نهایت، آقای جلیلی در برابر مطالب مطرح شده از سوی خانم اشتون، مقابله به مثل کرد و گفت ما غیر از مواردی که مطرح کرده‌ایم و نقاط مشترک سابق، به دنبال چیز دیگری نیستیم. خانم اشتون هم به دلیل اینکه غرب سالیان سال با برنامه‌های خود به نتیجه‌ای نرسیده و برای اینکه بیشتر از این، در این جلسات مفتضح نشوند، گفت ما روی همان موارد خود می‌خواهیم صحبت کنیم.

 با گفت‌وگوهای معطوف به خلع سلاح موافقید؟

بله. چون بحث خلع سلاح هم در این نشست مطرح شد که همه دنیا باید دنبال انرژی هسته‌ای باشند، ولی به دنبال سلاح هسته‌ای نباشند. در نشست تهران نیز شعار «انرژی هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ​کس» مورد توجه قرار گرفته بود. بحث سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی نیز در این جلسه، به طور منطقی و اصولی دنبال شد و 1+ 5 دیگر نمی‌داند چه نتیجه‌ای می‌تواند بگیرد. آنها دیگر پذیرفته‌اند که ما به دنبال فعالیت‌های صلح​آمیز هسته‌ای هستیم، تا جایی که خانم کلینتون نیز چندی پیش به طور سربسته اذعان کرده بود که انرژی هسته​ای، حق ایران است.

 پس در مجموع، از نتایج این مذاکرات راضی هستید؟

این جلسات برای ایران بسیار مثبت بود و دستاوردهای خوبی به همراه داشت زیرا دنیا به این نتیجه رسیده که ایران، به دنبال انرژی صلح​آمیز هسته‌ای است و چیز بیشتری نمی‌خواهد.

 درباره آتشسوزی جنگل‌ها و مراتع بالادستی لردگان چه اطلاعاتی دارید؟

من دیروز در منطقه بودم و با اطلاعاتی که کسب کردم، متوجه شدم که این آتش​سوزی در استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده بود اما به هر حال ما با استانداری هماهنگی کردیم و از ایشان درخواست کردیم که در مهار آتش، با استان کهگیلویه هم همکاری شود. سرپرست فرمانداری لردگان نیز گفت که ما همه امکانات خود را بسیج کرده‌ایم و قبل از استان کهگیلویه، نیروهای آتش​نشانی و هلال​احمر و... را فرستاده‌ایم و نسبت به خاموشی حریق اقدام کرده​ایم.

 از میزان خسارات وارده اطلاعی دارید؟

حدود 18 تا 19 هکتار جنگل مورد حریق واقع شده است. البته من هنوز آماری از میزان خسارات وارده ندارم. ولی تخمین زده شده که حدود 250 درخت از بین رفته و سوخته و نزدیک به 3 هزار و 750 درخت هم حالت نیمه​سوخته پیدا کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet