هدر موبایل
1389/09/23 14:11:00
سرویس سیاسی

پارلمان ایتالیا امروز در مورد رای اعتماد به دولت برلوسکونی تصمیم می‌گیرد

**پارلمان ایتالیا امروز سه‌شنبه جلسه رای اعتماد به دولت "سیلویو برلوسکونی" نخست‌وزیر این کشور را برگزار خواهد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، جلسه رای اعتماد به دولت کنونی ایتالیا امروزدر حالی برگزار خواهد شد که روز گذشته سیلویو برلوسکونی با حضور در سنای این کشور درصدد جلب حمایت سناتورها برای دادن رای اعتماد به دولت برآمد و هشدار داد: عدم رای اعتماد به دولت ایتالیا عواقب و بحران‌های دیگری را به‌همراه خواهد داشت.

طی ماه‌های گذشته تظاهرات‌های گسترده‌ای در اعتراض به سیاست‌های دولت برلوسکونی در رم و دیگر شهرهای ایتالیا  برگزار شد.

رسوایی‌های اخلاقی و مالی، بی توجهی به مشکلات موجود در ایتالیا از جمله مسائلی است که خشم معترضین را به همراه داشته است.

طی ماه‌های اخیر بحران اقتصادی و سیاسی در ایتالیا درحالی تشدید شد که چهار وزیر دولت "سیلویو برلوسکونی" نخست‌وزیر ایتالیا از سمت خود استعفا کرده و بر بحران کابینه دولت ایتالیا افزودند.

از سوی دیگر، "جان فرانکو فینی" رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا و از مخالفین سرسخت برلوسکونی، گفت: نخست وزیر ایتالیا روز 14 دسامبر سال جاری میلادی در پارلمان حضور پیدا خواهد کرد و به سوالات نمایندگان پاسخ خواهد داد و در نهایت رای‌اعتماد به دولت نخست‌وزیر ایتالیا از سوی نمایندگان اخذ خواهد شد.

این درحالی است که طی ماه‌های گذشته اختلافات میان نخست‌وزیر ایتالیا و رئیس پارلمان این کشور توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

در همین حال بیش از 100 تن از نمایندگان پارلمان ایتالیا از سیلویو برلوسکونی خواستند برای پایان دادن به مشکلات موجود از عرصه قدرت در این کشور خارج شود.

برگزاری جلسه رای اعتماد به دولت ایتالیا به درخواست های مکرر حزب مخالف برلوسکونی برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet