هدر موبایل
1389/09/23 14:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اراک:

برای افتتاح سد کمال صالح باید مشکل سیستم پمپاز و تصفیه‌خانه‌ها برطرف شود

**نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اخباری مبنی بر این که قرار بود سد کمال صالح همزمان با سومین سفر دولت به این استان افتتاح شود اما نشد، گفت: سد کمال صالح آماده افتتاح نبود و قرار شد پس از تکمیل به بهره‌برداری برسد.

عباس رجائی در گفت‌و‌گو با ایسنا، ادامه داد: دوستان ما فکر می‌کردند می‌توانند این سد را در سفر سوم هیات دولت افتتاح کنند اما، این اتفاق نیفتاد.

رجائی در خصوص نواقص سد کمال صالح گفت: احداث تصفیه‌خانه سد هنوز به پایان نرسیده است؛ هم‌چنین باید خط انتقال آب در مسیر تست می‌شد که آیا خرابی دارد یا نه و برخی جاهای سد هم نیاز به بتن‌ریزی داشت.

وی با بیان این‌که سد کمال صالح و خط انتقال آن به دلیل برخی از نواقص قابلیت افتتاح در سفر سوم را نداشت، افزود: بر اساس بازرسی‌های صورت گرفته و گزارش‌های کارشناسان، مشکلاتی در سیستم پمپاز، شفت، تصفیه خانه‌ها و بخش انتقال و پیش تصفیه وجود دارد که هنوز رفع نشده است.

گفتنی است، سد مخزنی کمال صالح بر روی رودخانه تیره از سر شاخه‌های رود دز در 45 کیلومتری جنوب شازند و 74 کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است.

این سد که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال 79 به استان مرکزی است، با هدف تامین آب شرب و صنعتی شهر اراک و شازند، در طول مسیر حد واصل ساخته شده است. هزینه احداث سد و خط انتقال آن 220 میلیارد تومان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet