شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 14:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان:

نحوه تغییر وزیر خارجه اثر سوئی بر دیپلماسی کشور خواهد داشت

**رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نحوه برکناری متکی در صحنه بین المللی اثر خوبی ندارد ، گفت: وزیر خارجه شخصیتی است که ارتباطات بین المللی با او مرتبط است و اخذ چنین تصمیماتی آثار سوء برای دیپلماسی کشور به همراه دارد.

حمیدرضا کاتوزیان در گفتگو با مهر، با بیان اینکه نحوه برکناری وزیر خارجه را نادرست می دانم اظهارداشت: انتظار می رود این نوع اقدامات در فضای مسالمت آمیز انجام شود.

وی گفت: این برخورد با یک وزیر که در حال ماموریت است و پیام رئیس جمهور را به مقام ارشد کشور دیگری منتقل کرده است و ناگهانی با خبر برکناری خود مواجه شود، اصلا پسندیده نیست.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: این شیوه برکناری برای شخصیت یک وزیر و جایگاه و شان وزیر در کشور نیز مناسب نیست و به لحاظ بین المللی نیز نشان دهنده ضعف مدیریت و بی ثباتی در داخل است و باید از اینگونه تصمیم گیری ها پرهیز شود.

کاتوزیان گفت: مطمئنا این اقدام در صحنه بین المللی اثر خوبی ندارد و انعکاس بیرونی ناپسندی برای ایران دارد. رسانه های خارجی از شب گذشته چه آنان که در مقام دوستی با ما هستند و چه دشمنان تحلیل منفی از این اقدام دادند.

نماینده تهران تاکید کرد: این قبیل تصمیمات باید با صبر و مدارا و طمانیه گرفته شود شاید ضربتی عمل کردن برخی مواقع پاسخ مثبت دهد اما همیشه جوابگو نیست، مخصوصا اینکه وزیر خارجه شخصیتی است که ارتباطات بین المللی با او مرتبط است و اخذ چنین تصمیماتی آثار سوء برای دیپلماسی کشور به همراه دارد.

وی ادامه داد: آقای صالحی هم که به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شدند دارای شخصیتی متین هستند اما این نگرانی وجود دارد که با وی هم چنین برخوردی شود .

کاتوزیان گفت: آقای متکی سالها تجربه کار وزارتخارجه را داشت و در حوزه دیپلماسی با کشورهایی آفریقایی و آمریکای جنوبی تلاش زیادی کرد و نتیجه این تلاش ها عزل عجیب و غریب او بود و امیدوارم چنین اتفاقی برای آقای صالحی تکرار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet