هدر موبایل
1389/09/23 14:32:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از نورالله حیدری؛

داوطلبان قانون​گذاری خود نباید قانون​شکن باشند

**نورالله حیدری دستنایی نماینده اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به بررسی موضوع تبلیغات زود هنگام برخی اصولگرایان پرداخته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این یادداشت که در هفته‌نامه «زردکوه» چهارمحال و بختیاری منتشر شده در پی می آید:

 این روزها دیده می‌شود که برخی افراد از جناح اصولگرا، فعالیت‌ها و تبلیغاتی را برای حضور خود در انتخابات آینده، چه در مجلس و چه برای احراز پست ریاست​جمهوری شروع کرده‌اند. بنده شخصاً معتقدم فعالیت زودهنگام انتخاباتی توسط هر گروهی، نامناسب و خلاف قانون است و به ویژه اصولگرایان نباید این کار را بکنند. این موضوع درمورد داوطلبان نمایندگی مجلس از این جهت مهم است که کسانی که می‌خواهند داوطلب قانون‌گذاری شوند، نباید حرکت خود در این مسیر را با قانون​شکنی شروع کنند. بلکه باید هرنوع فعالیت انتخاباتی را در موعد مقرر آن که قانون مشخص کرده، انجام دهند.

البته اگر احزاب و جناح‌ها در جهت همگرایی و وحدت، جلساتی برگزار کنند خوب است، اما اینکه بخواهند فعالیت تبلیغاتی مستقیم انجام دهند و از الان، وارد کارزار انتخاباتی شوند، چندان پسندیده نیست.

این مسئله درباره انتخابات ریاست​جمهوری شدیدتر و پررنگ‌تر است، زیرا بر فعالیت دولت اثر معکوس و منفی می‌گذارد، به ویژه آن که ممکن است منجر به استفاده از امکانات بیت​المال در راه تبلیغات انتخاباتی شود که این مسئله حرام است به ویژه برای کسی که در رأس قدرت است، اهمیت آن بیشتر است.

به نظرم، بهتر است همه احزاب و گروه‌ها ضمن آنکه از انتخابات غافل نشوند و به گمانه​زنی و برنامه‌ریزی برای هر دو انتخابات پیش​رو بپردازند، از هر نوع فعالیت مستقیم و تبلیغات صریح انتخاباتی در حال حاضر خودداری کنند و کارها را در زمان معین خود پیش ببرند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet