خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 10:37:00
سرویس بین الملل
یادداشتی از یحیی‌زاده؛

با آیین‌نامه و طرح به جایی نمی‌رسیم

**سیدجلال یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی موضوع طرح کاهش روابط ایران با امارات را بررسی کرده است.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این یادداشت که در هفته‌نامه «بشارت نو» یزد منتشر شده در پی می آید:
اخیراً شنیده شده که گویا قرار است بعد از پایان کار برنامه پنجم و تعطیلات مجلس، طرحی تهیه شود که ناظر بر محدود کردن روابط کشورمان با امارات متحده عربی است.

البته من از جزئیات این طرح و تصمیم خبر ندارم، اما به هر حال معتقدم متأسفانه در ارتباطات خود با این کشور، با قانون و آیین‌نامه و ابلاغ نمی‌توانیم مؤثر عمل کنیم. بلکه باید در کشور خودمان، تا جایی که دین ما اجازه می‌دهد، نسبت به سرمایه‌گذاری روی مسائل تفریحی و فرهنگی طوری عمل کنیم که مردم ما دیگر تمایلی به حضور در امارات نداشته باشند. اما اگر بخواهیم این مسئله را از طریق قانونی پیش ببریم، اولاً شاید مثل خیلی از قانون‌های دیگر، مجریان آن را درست و کامل عملی نکنند، دوم مردم وقتی ببینند در کشور خودشان از امکانات مشروعی که در آنجا در اختیارشان قرار دارد، محروم هستند و بسیاری از مسائل از ایشان دریغ شده، قطعاً از روش‌های غیرقانونی و غیرمشروع، به این کشور سفر خواهند کرد یا امکانات مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.

بنابراین پیش و بیش از آنکه به فکر تهیه قانون و طرح و آیین‌نامه و ابلاغیه در این زمینه باشیم، باید زمینه‌های فرهنگی تردد مردم خود به این کشور را شناسایی کنیم و با ارائه جایگزین‌های مناسب داخلی به مردم، آنان را از سفر، زندگی و سرمایه‌گذاری در این کشور منصرف کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet