هدر موبایل
1389/09/23 09:44:00
سرویس بین الملل
یادداشتی از محمدکریم عابدی؛

همه تخم‌مرغ‌هایمان را در یک سبد نگذاریم

**محمدکریم عابدی نماینده طبس در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به بررسی موضوع طرح کاهش روابط ایران با امارات پرداخته است.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این یادداشت که در هفته‌نامه «بشارت نو» یزد منتشر شده در پی می آید؛

اخیراً زمزمه‌هایی شنیده شده درباره اینکه طرحی برای محدود کردن روابط ایران و امارات در مجلس تهیه شود. به نظر می‌رسد این نوع طرح‌ها باید با بررسی کارشناسانه تدوین شود.

امروزه دیگر همه به این نتیجه رسیده‌اند که یک سیاستمدار خوب، هیچ وقت همه تخم‌مرغ‌هایش را در یک سبد نمی‌گذارد. مراد از این گفته در اینجا این است که ما می‌توانیم از ظرفیت‌های جزایر خود، قشم، کیش، بندرچابهار و حتی سایر کشورهای همسایه مثل قطر و کویت و... استفاده کنیم و دلیلی ندارد تاجران ما تا این حد روی دبی سرمایه‌گذاری کنند.

در مجموع، نظر من به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نسبت به این طرح، مساعد است. البته دبی و کشور امارات متحده عربی، تاکنون چندان از سیاست‌های غرب تبعیت نکرده، اما اگر بخواهد به شیوه‌ای که آنها توصیه می‌کنند عمل کند، ما می‌توانیم راجع به روابط خود با این کشور تجدیدنظر کنیم.

علاوه بر این، باید با انجام فعالیت‌های فرهنگی، رفت و آمد مردم خود به این کشور را اصلاح کنیم. برای یک ایرانی با این فرهنگ غنی، شرم آور است که پول‌های خود را به جای کیش، در دبی هزینه کند. به همین منظور، لازم است اصحاب رسانه و دستگاه‌های فرهنگی با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسب، کاری کنند که مردم به سوی تفریحات سالم و فرهنگی در داخل کشور بروند چرا که اگر ظرفیت‌های تفریحی کافی برای مردم - حتی در همین کویر طبس خودمان- ایجاد شود، مردم دیگر انگیزه‌ای برای رفتن به دبی و ترکیه و... نخواهند داشت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet