خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/23 16:44:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی:

اظهارات سفیر انگلیس برخلاف عرف بین‌المللی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارات اخیر سفیر انگلیس را مصداق بارز دخالت در امور داخلی کشورمان عنوان کرد و خواستار برخورد جدی و قاطع دستگاه دیپلماسی با اینگونه اظهارات شد.

"محمد مهدی شهریاری" نماینده بجنورد، جاجرم، گرمه، مانه و سملقان در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از مواضع اخیر سفیر انگلیس در ایران، اظهار داشت: سیاست‌های خصمانه و توطئه‌های این کشور از همان زمان که سلطه استعماری بر کشور ما داشت تاکنون ادامه پیدا کرده است و موجب شده که ملت ایران موضع منفی نسبت به این کشور داشته باشد.

وی اظهارات سایمون گس را مصداق بارز دخالت در امور داخلی کشورمان عنوان کرد و گفت: از مهمترین وظایف سفرا در هر کشوری گسترش و تعمیق روابط با آن کشورا ست و اینگونه اظهار نظرها که برخلاف عرف بین الملل و مناسبات دوجانبه بین المللی ست تنها منجر به تنش و ایجاد اختلاف بین دو کشور می شود و کشور میزبان حتی این حق را دارد که سفیر را از کشور اخراج کند.

شهریاری با تاکید براینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید برخورد جدی و قاطعی علیه اینگونه اظهارنظرها نشان دهد، خاطرنشان ساخت: بعد از حوادث انتخابات و دخالت‌های این کشور در مسائل داخلی کشورمان، طرحی در کمیسیون امنیت ملی برای بررسی نوع رابطه با کشور انگلیس مطرح شد.

وی تصریح کرد: در جلسات کمیسیون برای بررسی این طرح مسئولان نهادهای ذی ربط هم حضور داشتند و درنهایت تصمیم برآن شد که تنها کاهش روابط مد نظر قرار گیرد ولی در همین حد هم  موضوع نهایی نشد و مسکوت ماند اما با اظهارات اخیر سایمون گس در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران بار دیگر این طرح کاهش روابط با انگلیس در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم اینبار تصمیم جدی در این رابطه اتخاذ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet