خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/23 17:11:00
سرویس فرهنگی
ترابی:

هیات‌های مذهبی در عزاداری‌ها رنگ جناحی به خود نگیرند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:لازم است هیات‌های مذهبی در هنگام سوگواری رنگ و لعاب جناحی و گروهی و حزبی به خود نگیرند.

"نصراله ترابی "در گفت وگو با  خانه ملت در خصوص اهداف متعالی قیام امام حسین(ع) در کربلا اظهارداشت: امام حسین(ع ) با قیام تاریخی خود به انسانیت درس آزادگی و شهامت داد در نتیجه باید همه ما شیعیان تلاش کنیم راه آن امام را گرامی داریم.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هیات های مذهبی باید همانند گذشته به شیوه ای سنتی و محلی عاری از مسایل سیاسی و جناحی عزاداری کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عزاداری مردم در شبهای تاسوعا و عاشورا، هر چه عاری از رنگ و بوی حزبی و جناحی باشد تاثیر بهتری خواهد داشت. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت :بهتر است مردم در روز عاشورا و تاسوعا سعی کنندبا اهداف متعالی فلسفه عاشورا آشنا شوند.

ترابی در ادامه نقش مداحان و وعاظ را در جهت اشنایی آنها با فلسفه عاشورا بسیار مهم دانست و افزود: مداحان بهتر است در شبهای گرانقدر تاسوعا و عاشورا تلاششان در جهت تبیین اندیشه و افکار امام حسین و یاران باوفایش باشد نه مسایل حاشیه ای.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet