شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/23 17:24:00
سرویس فرهنگی
میرخلیلی:

شور حسینی باید به شعور حسینی تبدیل شود

**عضو مجمع روحانیون مجلس شورای اسلامی، سینه‌زدن و عزاداری برای امام حسین (ع) را کافی ندانست و تاکید کرد که در این برهه زمانی شور حسینی باید به شعور حسینی در جامعه ما تبدیل شود.

"سیدعلی میرخلیلی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با تاکید بر اینکه نباید ذره‌ای از اهداف سیدالشهدا دور شویم، اظهار کرد: مهم‌ترین هدف امام حسین (ع) همانطور که خود ایشان نیز فرمودند؛ برای امر به معروف و نهی از منکر بود.

نماینده مردم میناب، رودان و جاسک در مجلس، با بیان این مطلب که پیامبر (ص) آیین و مکتب اسلام را به مردم عرضه کردند، گفت: سیدالشهدا در آن برهه احساس کردند که دستاوردهای حرکت پیامبر و دینی که ایشان آوردند در معرض خطر است و امت اسلامی نیز از راه و هدف خود منحرف شده است.

وی افزود: خلافت نیز از سوی یزید در حال مورثی شدن سلطنتی شدن بود، امام حسین (ع) نیز متوجه شدند که بزرگترین معروف که حفظ دستاوردهای پیامبر (ص) است زیر سئوال رفته است و بزرگترین منکر را وضعیت آن موقع جامعه دیدند.

میرخلیلی مهمترین هدف و پیام واقعه عاشورا  را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: معروف در نظر امام حسین (ع) این بود که جامعه را در صراط مستقیم قرار دهند و دستاوردهای اسلام و قرآن را حفظ کنند، به این دلیل که احساس می‌کردند این دستاوردها در معرض خطر هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در رابطه با ترویج و حفظ آرمان‌های عاشورا و سیدالشهدا، اظهار کرد: امام حسین (ع) به هوراه یارانشان توانستند ارزش‌هایی مانند حماسه، وفا، عدالت و ظلم‌ستیزی را خلق کردند و ما باید این ارز‌ش‌ها را همواره حفظ کنیم.

وی معتقد است که عدالت اجتماعی این امام بزرگوار را برنامه زندگی همگان قرار دهیم؛ چرا که برقراری عدالت اجتماعی صراطی است که جامعه باید در آن باشد.

میرخلیلی با تاکید براینکه باید اهل عدالت باشیم، گفت: تقوا حاصل عبودیت است، هر چیزی تولیداتی دارد بنده خدا نیز باید تولیدی داشته باشد که همان تقوا است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet