هدر موبایل
1389/09/23 18:31:00
سرویس فرهنگی
اکرمی:

هماهنگی حرف و عمل حسین(ع) درس‌آموز است

**عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی همه سیاستمداران کشور را به مطالعه آثار امام حسین(ع) توصیه کرد و گفت: هماهنگی حرف و عمل امام حسین(ع) باید برای همه ما درس باشد.

"سیدرضا اکرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به پیام حرکت امام حسین(ع) در روزعاشورا، گفت: عاشورای حسینی سه پیام برای همه ما دارد؛ پیام اول حرکت امام حسین (ع) این بود که ایشان روی اسلام ناب محمدی(ص) ایستاد و نگذاشت زحمات 23 ساله پبامبر اکرم(ص) به هدر برود تا مردم جهان سعادتمند دنیا و آخرت شوند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، تصریح کرد: پیام دوم حرکت امام حسین (ع) این بود که ایشان برای ماند‌گاری اسلام ناب محمدی(ص) همه چیز خود را فدا کرده و از جان خود و عزیزان خود گذشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بیان پیام سوم حرکت امام حسین(ع) به نقل قولی از امام خمینی(ره ) اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند، امام حسین (ع) به ما یاد دادند که در میدان باید جنگید و در خارج از میدان باید تبلیغ کرد.

وی ادامه داد: معنای این سخن امام(ره) این است که باید در میدان با استعمار و استکبار جنگید و در خارج از آن باید به تبلیغ پرداخت.

اکرمی با توصیه به سیاستمداران برای مطالعه آثار، نامه ها و خطبه های آن حضرت از روز حرکت از مدینه تا روز عاشورا، گفت: هرچقدر سیاستمداران با این نامه ها، سخنرانی ها و رجزخوانی های امام حسین(ع) آشنایی پیدا کنند برای شیوه مدیریت و حکومت‌داری آنها موثر خواهد بود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در ادامه تاکید کرد: حرکت امام حسین(ع) این پیام را برای سیاستمداران ما دارد که وقتی آن امام نامه نوشته یا حرفی زدند، پای حرف خود ایستاده و حتی جان خود و عزیرانشان را در این راه فدا کردند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با یادآوری همانگی حرف و عمل امام حسین(ع)، خاطرنشان کرد: این نوع حرکت امام حسین (ع) برای سیاستمداران ما این پیام را دارد که اگر حرف با عملشان هماهنگ باشد این می تواند نتایج مناسبی برای کشور به همراه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet