انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/16 11:23:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی:41 نماینده خواستار توضیحات وزیر نفت در خصوص تخفیف 30 درصدی قیمت پیشنهادی گاز خط لوله صلح شدند

۴۱ تن از نمایندگان مجلس به وزیر نفت در خصوص ضرورت ارائه توضیحات در خصوص تخفیف حدود ۳۰ درصدی قیمت پیشنهادی گاز خط لوله صلح و عدم توجه به ذخایر ملی تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر قربانی نماینده قائنات و امیر حسنخوانی نماینده فردوس و طبس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بررسی علت تاخیر در شروع بکار شرکت‌های جدیدالتصویب سهامی زراعی در خراسان جنوبی.

تذکر امینی نماینده کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در حل مشکل توزیع آرد عشایر کشور

تذکر حیدری نماینده لنگرود به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت وام‌های زودبازده به متقاضیان با توجه به پایان فصل کار در استان‌های شمالی در پایان تابستان و به وزیر کشور در خصوص لزوم قرار دادن مناطق چمخاله در ردیف تاسیس شهرداری‌های جدید.

تذکر عباسی نمایده رودسر و املش به وزیر کشور در خصوص رسیدگی فوری به برخورد تبعیض آمیز استاندار قزوین با اشکوری‌ها و گیلانی‌های مقیم قزوین.

تذکر فرهنگی و میرتاج الدین نمایندگان تبریز به وزیر کشور در خصوص ضرورت توجه به حمل و نقل عمومی در تبریز و افزایش اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی این کلان شهر.

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقای دهستان ریجاو از توابع شهرستان دالاهو به بخش با توجه به محرومیت چندین ساله این دهستان و به وزیر دفاع در خصوص پیگیری علل نارضایتی برخی از کارگران کارخانه قند اسلام آباد غرب و علت عدم حضور مسئولان اتکا در جلسه مرتبط با موضوع.

تذکر جاسمی نماینده قصر شیرین به وزیر دفاع در خصوص مساعدت در خصوص بازگشت روستاییان 34 روستای قصر شیرین و 10 روستای سرپل ذهاب به محل سکونت خود و اجازه اقامت شبانه روزی به کشاورزان برای کشاورزی و به وزرای کشور و ارتباطات و نفت در خصوص تسریع در تحویل کارت سوخت به رانندگان روستاهای شهرستان‌های قصر شیرین و گیلان غرب و سرپل ذهاب با توجه به ثبت نام آنها.

تذکر 41 نفر از نمایندگان عبارتند از قمی نماینده پاکدشت، علیخانی نماینده بوئین زهرا، حسینی نماینده قروه، شهبازخانی نماینده ملایر، محمدی نماینده پاوه، پاک نژاد نماینده یزد، جبارزاده نماینده تبریز، آفریده نماینده شیروان، پیرموذن نماینده اردبیل، تابش نماینده اردکان، مظفری نماینده نیشابور، اسماعیل زاده نماینده فلاورجان، روحی نماینده بابلسر، اللهیاری نماینده کرمانشاه، امیری نماینده زرند، وزیری نماینده کهنوج، گرامی مقدم نماینده بجنورد، هاشمی ریسه نماینده شهربابک، صدیقی نماینده بناب، فروزش نماینده زاهدان، امینی نماینده کرمانشاه، مروتی نماینده خلخال، جلودار زاده نماینده تهران، محسنی نماینده نوشهر، محجوب نماینده تهران، هاشمی نماینده میانه، رعیت نماینده قائم شهر، نصیری نماینده گرمی، بت کلیا نماینده آشوریان، معتمد نماینده کلیمیان، محمد علیخانی نماینده قزوین، نوروز زاده نماینده اسفراین، صادق زاده نماینده رشت، سجادیان نماینده خاف، مودب پور نماینده رشت، زنگنه نماینده اهواز، عباسی نماینده محلات، صادق دقیقی نماینده آستانه اشرفیه، شجاع پوریان نماینده بهبهان، مشیری نماینده بندرعباس و حق شناس نماینده انزلی به وزیر نفت در خصوص ضرورت ارائه توضیحات در خصوص تخفیف حدود 30 درصدی قیمت پیشنهادی گاز خط لوله صلح و عدم توجه به ذخایر ملی.

تذکر حسینی نماینده زنجان و طارم به وزیر نفت در خصوص تسریع در اتمام مطالعات گاز رسانی به شهرستان طارم و لزوم شروع عملیات اجرایی آن و تحقق وعده سفر رئیس جمهور برای برخورداری این شهرستان از نفت و گاز.

تذکر راهب نماینده تنکابن و رامسر به وزیر نفت در خصوص تسریع در اجرای طرح‌های نیمه تمام گاز رسانی روستاهای تنکابن و رامسر و بخش‌های تابعه و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تخصیص اعتبار اجرای طرح تصفیه خانه آب آشامیدنی رامسر.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز به وزیر نیرو در خصوص بررسی علت تخلیه مخازن نفت کوره شرکت توانیر بندرعباس و آلوده شدن هشت کیلومتر خط ساحلی .

تذکر حاجی بابایی نماینده همدان به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به علت تاخیر مصوب مجلس برای انتقال آب به شهر همدان و به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان بابت خرید گندم و جلوگیری از طولانی شدن زمان تحویل گندم از کامیون‌ها و نیز اجرای قانون مبنی بر تحویل سهمیه آرد روستاییان به میزان پانزده کیلو.

تذکر حسینی دولت آبادی نماینده برخوار و میمه به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم کنترل و نظارت بر افزایش دو برابری قیمت آجر طی دو ماه گذشته.

تذکر سودانی نماینده اهواز به وزیر علوم در خصوص ارتقای رتبه استان خوزستان به خصوص مناطق محروم آن در قبولی کنکور سراسری و به وزیر نفت در خصوص اختصاص سهمیه ویژه بنزین جانبازان و معلولان سراسر کشور به خصوص افراد در حال درمان دائم.

تذکر ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر نفت در خصوص لزوم تسریع در هزینه نمودن مبلغ 700 میلیارد ریال از محل منابع واردات و شرکت‌های تابعه جهت گاز رسانی روستاهای پر جمعیت و به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص پیگیری اجرای ماده 150 قانون برنامه چهارم مبنی بر افزایش ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان از ردیف‌های پیش بینی شده هر دستگاه.

تذکر صادق زاده نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص دستور سریع و فوری برای تعیین تکلیف کارخانجات الکتریک رشت و کنف کار استان گیلان و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در اجرایی شدن مصوبه هیات دولت به منظور گازرسانی به 675 روستای استان گیلان و تامین اعتبار مربوطه.

تذکر شایق نماینده تبریز به رئیس جمهور در خصوص دستور لازم به وزرای بازرگانی، مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی و کشور در خصوص تامین مناسب سهمیه سیمان روستاییان و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی عاجل به وضعیت تعاونی‌های مسکن فرهنگیان.

تذکر عباسپور نماینده تهران و حیاتی نماینده لامرد و رستمی نماینده قوچان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت حق التدریس و معوقه‌های معلمان در سال 86 .

تذکر مختاری نماینده زابل به وزیر آموزش و پرورش در خصوص بررسی سهمیه پذیرش مراکز تربیت معلم استان سیستان و بلوچستان.

تذکر عباسپور و جهانگیر زاده و فتاحی نمایندگان ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص جلوگیری از تعطیلی مدارس ابتدایی روستاهای ارومیه از جمله شورکن و ساریجالو به دلیل داشتن کمتر از 20 نفر دانش آموز.

تذکر کریمیان نماینده سردشت و پیرانشهر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به ضعف عملکرد و رفتار غیر اصولی مدیریت سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی.

تذکر دوست محمدی نماینده سمنان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم جلوگیری از تزلزل و عدم ثبات مدیران کل آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش.

تذکر کارخانه‌ای نماینده همدان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص دخالت ندادن نمرات کلاسی و برنامه ریزی صحیح برای واقعی شدن رتبه بندی سطوح استانی و برای جلوگیری از خود ارزیابی آموزش جهت ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش و به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص تسریع در اجرای کامل قانون پرداخت بخشی از حق بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی و به وزرای علوم و بهداشت در خصوص شکستن انحصار استخدام توسط گروه‌های آموزشی و باز شدن راه برای اشتغال صدها فارغ التحصیل دانشگاهی.

تذکر ایمانی نماینده خرم آباد به وزیر بهداشت در خصوص رسیدگی به ضعف عملکرد مدیریت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان.

تذکر فهیمی نماینده پارس آباد به وزیر بهداشت در خصوص صدور مجوز برای داروخانه شبانه روزی هلال احمر پارس آباد.

تذکر رستمی نماینده قوچان و دهقان نماینده چناران و سبحانی نماینده نیشابور به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اجرایی نمودن کنار گذر و کمربندی شهرستان‌های قوچان و چناران و نیشابور و فریمان با توجه به مصوبه سفر استانی دولت.

تذکر محمدی نماینده پاوه به وزیر راه در خصوص تسریع در آسفالت راه جوانرود ثلاث باباجانی و راه تازه آباد شیخ سله با توجه به مصوبه سفر استانی دولت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet