خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/24 12:31:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

مهم‌ترین درس قیام عاشورا، ظلم‌ستیزی و آزادگی است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مهم‌ترین درس قیام امام حسین (ع) به بشریت را ظلم‌ستیزی، حریت و آزادگی دانست.

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که عاشورا درس‌های متعددی برای جهانیان دارد، اظهار کرد: درس، شجاعت، فداکاری، صبر و اخلاص و دین‌داری به معنای واقعی، تنها بخشی از درس‌های این واقعه بزرگ برای بشریت است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس، یادآور شد: آزادمنشی و حریت و ظلم‌ستیزی امام حسین (ع) جزو مواردی هستند که همواره باید الگوی همه باشند و تمام بشریت از آنها استفاده کنند.

وی با تاکید براینکه اخلاص این امام بزرگ از همه مراتب بالاتر است، گفت: امام حسین (ع) نه به دلیل ثروت، نه مقام و نه دنیا، قیام کرد؛ بلکه اخلاص و خلوص نیت ایشان بود که این واقعه را به وجود آورد.

ابراهیمی بهترین کار برای ادامه راه امام حسین (ع) را الگوبرداری از ایشان عنوان کرد و افزود: منش و سیره عملی و معنوی ایشان را باید الگو و اسوه زندگی خود قرار دهیم و همگام با سیره ایشان عمل کنیم.

به گفته نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، روش مبارزه امام حسین (ع) با دشمنان را نیز باید سرلوحه کار خود قرار دهیم، چون در این صورت است که می‌توانیم تحول بزرگی در زندگی و اجتماع ایجاد کنیم.    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet