ایام محرم 1398
1389/09/24 15:57:00
سرویس سیاسی
جدگان با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار:

اقدامات امنیتی در منطقه سیستان را کافی نمی‌دانم

**نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی امروز چابهار تاکید کرد: هر چند یقین دارم دشمنان با چنین جنایاتی به هدف خود که همانا ایجاد تفرقه در میان شعیه و سنی است نمی‌رسند، اما ما نیز اقدامات وزارت کشور در تامین امنیت این منطقه را کافی نمی‌دانیم.

"یعقوب جدگال" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع)، اقدام تروریستی امروز چابهار را محکوم کرد و گفت: متاسفانه در هنگامی که مردم شریف حوزه انتخابیه ام در مسجد امام حسین (ع) مشغول سوگواری بودند، این جنایات را انجام دادند و بیش از 30 تن از عزداران حسینی را به شهادت رساندند و نزدیک به 50 نفر را زخمی کردند.

وی شهادت جان باختگان این جنایات را به محضر مقام معظم رهبری و مردم تسلیت گفت و افزود: این جنایات که به طور قطع در جهت ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی انجام می شود، کور و بی نتیجه است و ملت ما در اثر چنین جنایاتی بیدارتر می شوند.

جدگال در عین حال با گلایه از مسئولان امنیتی استان، به تذکر خود به وزیر کشور در جهت ایجاد و حفظ امنیت در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: هرچند که مسئولان امنیتی تلاش زیادی در این زمینه می کنند، اما ما این اقدامات را کافی نمی دانیم زیرا هر از چندگاهی چنین اتفاقاتی در این منطقه مهم از کشور در حال رخ دادن است و متاسفانه این جنایات تکرار می شوند.

وی با تاکید بر اینکه واضح است که حفظ امنیت این منطقه نیازمند تدابیر مخصوص امنیتی و نظارتی از سوی دولت و وزارت کشور است، تصریح کرد: باید مسئولان توجه داشته باشند و با تصمیماتی عملیاتی برای جلوگیری از این اقدامات برنامه ریزی کنند و مانع از بروز چنین اتفاقاتی شوند.

نماینده مردم چابهار افزود: شهر چابهار از ضریب امنیتی بالایی برخواردار بود و نمونه ای برای سایر شهرهای منطقه سیستان به حساب می آمد که متاسفانه امروز با این جنایت روبرو شد.

یادآور می شود که صبح امروز حادثه تروریستی در شهر چابهار رخ داد که تاکنون بیش از 30 نفر از شهدای آن شناسایی شده اند.

به گزارش مانیتورینگ فارس، تلویزیون العربیه وابسته به وهابیون عربستان سعودی که روابط نزدیکی با گروهک تروریستی موسوم به جندالله داشته و پیش از این علاوه بر پوشش اخبار عملیات این گروهک، مصاحبه‌های اختصاصی با رهبران تروریست این فرقه گمراه انجام داده است، لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد که "جندالله مسئولیت دو انفجار صبح امروز در جنوب شرق ایران را بر عهده گرفت. "

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet