هدر موبایل
1389/09/25 10:03:00
سرویس سیاسی
حسن کامران:

با عبرت از عاشورا باید خواص و عوام را شناخت

**نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سال ۷۵ فرمودند از عاشورا باید عبرت گرفت و خواص و عوام را شناخت.

"حسن کامران" در گفت و گو با نسل فردا با بیان این موضوع در توضیح خواص و عوام گفت: خواص آنانی هستند که دشمن شناس و جریان شناس باشند. چه فقیر چه غنی، چه باسواد و چه بی‌سواد. عوام هم آنهایی هستند که دشمن را نشناسند حال می‌خواهد این افراد دانشگاهی یا حوزوی باشند یا وزیر، وکیل، رئیس، مسئول و غیره.

وی درباره اینکه چطور یک خواص تبدیل به یک عوام می‌شود نیز گفت: عامل آن چیزی نیست جز خوی اشرافی‌گری. یعنی طمع به دنیا. یعنی اینکه کسی اسیر پست و مال دنیا باشد.

وی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: در هفته امر به معروف و نهی از منکر باید به صاحبان ثروت و قدرت امر به معروف و نهی از منکر کرد.

مقام معظم رهبری فرمودند با دستمال آلوده نمی‌شود شیشه را پاک کرد به خصوص در مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی. از طرفی هم ایشان همیشه درباره بصیرت بسیار تاکید کرده و مواردی چون تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی را مطرح کرده‌اند و چون مرز حق و باطل گاهی شناخته نمی‌شود باید بصیرت داشت.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به وقایع محرم سال گذشته تاکید کرد: در جریانات فتنه پارسال افرادی مانند طلحه و زبیر شدند. آنهایی هم که سکوت کردند مثل همان‌ها هستند فرقی هم نمی‌کند جریان اهل سکوت هم همانطورند.

وی افزود: ما امیدواریم که بتوانیم از این اتفاقات پند بگیریم و متوجه شویم که چه شد 50 سال پس از سیره پیامبر (ص) اعلام کردند که فرزند ایشان خارجی است.

کامران یادآور شد: این جریان نفاق الان پیچیده و نرم افزاری شده است و مقام معظم رهبری هم به حق به جریان جنگ نرم اشاره کردند. ضمن اینکه ما نیز در برنامه پنجم به جنگ نرم و مقابله با جرایم سایبری را مطرح کرده‌ایم و قانون امر به معروف و نهی از منکر نیز پیشنهاد شده است که امیدواریم دولت این کار را انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet