شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/25 10:28:00
سرویس اقتصادی
کیخا عنوان کرد:

توجه ویژه برنامه پنجم به توسعه راه‌های روستایی

**نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی

بعدازظهر یکی از روزهای پایانی رسیدگی به برنامه پنجم توسعه "احمدعلی کیخا" به ناگاه تکاپویی ویژه را در مجلس و سپس در جایگاه هیأت رئیسه آغاز کرد.

وی ابتدا نامه‌ای را که تنظیم کرده بود نزد همکاران خود برد و با اخذ امضا راهی جایگاه هیأت رئیسه شد.

تکاپوی او موجب شد دقایقی هیأت رئیسه کار معمول را رها کرده و موضوع را رسیدگی کند. سرانجام صدای حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد پشت میکروفن آمد که گفت: آقای کیخا من قسم یاد می‌کنم که موضوع را در مرحله‌ای که پیوست‌های لایحه را بررسی می‌کنیم مد نظر قرار داده و بررسی کنیم.

با این توضیح لازم بود از این نماینده به ظاهر آرام ولی پرتحرک مجلس شورای اسلامی که نایب رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و محیط‌زیست است بپرسیم ماجرا چرا بود؟

این تحصیلکرده اقتصاد کشاورزی در گفت و گو با نشریه مندیل در توضیح آن تکاپو گفت: موضوع از این قرار بود که در برنامه به موضوع راه‌های روستایی توجهی نشده بود.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه من حتی روستاهایی وجود دارند که راه ندارند چه رسد به راه آسفالته، بنابراین در جلسه‌ای که شما به آن اشاره دارید مبحث راه روستایی در حال تمام شدن بود و اگر این مبحث تمام می‌شد آنوقت این مقوله قابل اصلاح و بررسی نبود.

نایب رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و محیط زیست مجلس همچنین اضافه کرد: با توجه به آنکه موضوع از نظر رئیس جلسه، آقای ابوترابی قابل طرح و بررسی بود با آن موافق بودند اما همان‌طور که شنیدید قسم یاد کردند با توجه به اینکه توسعه راه روستایی در پیوست‌های اصلاحی برنامه قید شده بود بنابراین نامه بنده و همکارانی که در این زمینه دغدغه داشتند در آن زمان بررسی شود.

کیخا تصریح کرد: خوشبختانه این موضوع با رأی نمایندگان تصویب شد و دولت موظف است در طول سال‌های برنامه نواقص جاده‌ها و راه‌های روستایی به ویژه روستاهایی که راه معمول را ندارند را مدنظر قرار داده و برای آنها راه احداث کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet