شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/25 11:19:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

1+5 تحت تاثیر لابی‌های صهیونیستی قرار نگیرند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به گروه ۱+۵ توصیه کرد تحت تأثیر این لابی‌های منفعت‌طلبانه صهیونیستی و ضد ایرانی قرار نگیرند.

"محمد آشوری" در گفت و گو با روزنامه صبح ساحل هرمزگان با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5 در ژنو گفت: تیم مذاکره‌کننده ایرانی به ریاست دکتر جلیلی قادر شده مواضع غربی‌ها را در مراحل مختلف مذاکره شناخته و در این دوره از مذاکرات با تدبیر ویژه‌ای که البته مدیون هوشیاری و تدبیر رهبری معظم انقلاب است روند مذاکرات را به موضوعات جدیدتری تغییر داده و خواست آنها را در قرار دادن کشورمان در موضع انفعالی  نقش برآب کنند.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون شک بعد از پایان هر دوره از مذاکرات، شیطنت‌هایی را از سوی لابی‌‌های صهیونیستی و ضدایرانی شاهد هستیم که تلاش می‌کنند تداوم مذاکرات را به این بن‌بست کشانیده و روند مذاکرات را منحرف کنند، به گروه 1+5 برای این دوره از مذاکرات که پس از 14 ماه از سرگرفته‌ شده است توصیه کرد تحت تأثیر این لابی‌های منفعت‌طلب قرار نگیرند و اجازه دهند تا مذاکرات تا رسیدن به نتیجه مطلوب تداوم یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکی از نکات کلیدی پس از برگزاری هر دوره از مذاکره که در گذشته نیز مثال‌هایی از آن وجود دارد را بهره‌گیری طرف 1+5 از حجم وسیع تبلیغات رسانه‌ای در جهت افزودن محور‌هایی به توافقات صورت گرفته، دانست تا با این ابزار بتوانند مفادی را که در جلسه مذاکره موفق به دستیابی به آنها نشده‌اند را با فشار در ردیف تعهدات قرار دهند.

وی با متذکر شدن اینکه در این دوره از مذاکرات نیز شواهد این دغل‌کاری سیاسی را تا اندازه‌ای شاهد بودیم، بر ضرورت هوشیاری هیأت مذاکره کننده ایرانی تاکید کرد.

وی همچنین یاداور شد: باید این آمادگی را در رسانه‌های مستقل ایجاد کرد که عامل هر گونه کارشکنی در روند مذاکرات،طرف غربی خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet