انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/25 11:31:00
سرویس سیاسی
محمدتقی رهبر:

عاشورا، راه نجات بشریت است

**نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درباره عاشورا مهم است که واقعیت این نهضت را درک کنیم، اهداف امام حسین(ع) را مد نظر قرار بدهیم و راهی را که ایشان برای انسان‌ها گشودند ادامه‌دهنده باشیم چراکه عاشورا برای نجات بشریت و انسانیت بود.

"محمد تقی رهبر" در گفت و گو با نسل فردا با بیان این موضوع درباره اهمیت عاشورا در دین مبین اسلام، گفت: به دلیل اهمیت عاشوراست که گفته می‌شود کل یوم عاشورا، کل ارض کربلا. البته الان هم عاشوراست و یزیدیان زمان در برابر مسلمانان صف کشیده‌اند.

وی دولت‌های استکباری آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی را یزیدیان عصر کنونی دانست و گفت: ما باید خشم و کینه خود را همانند یاران امام حسین(ع) علیه یزیدیان که تند و ویران کننده بود، قرار دهیم و مسلمانان هم باید از نهضت عاشورا استفاده کنند.

رئیس فراکسیون روحانیون گفت: الان هم می‌بینیم که سران حماس راه امام حسین(ع) را مطرح می‌کنند. خیلی از انسان‌های آزاده در طول تاریخ از این راه استفاده کردند و انقلاب اسلامی نیز در این راه بنیان نهاده شد.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی ادامه راه اباعبدالله (ع) خاطرنشان کرد: نباید روح معنویت عاشورا و حماسه حسینی در ظواهر گم شود. سخنرانان، ناطقین، شعرا و مداحان باید به این مورد بپردازند. نباید این عزاداری‌ها را با خرافه توام کنیم چراکه اینها خواست دشمن است. اینها در متن نهضت عاشورا نیست و ائمه ما هم هیچگاه اینگونه عزاداری نکردند.

رهبر با اشاره به ترویج برخی خرافه‌گرایی‌ها یادآور شد: متأسفانه گاهی دیده می‌شود چنین مواردی نیز گسترش می‌یابد و باید نسبت به اینها هشدار داد. البته روحانیت و حوزه نیز باید هدایت‌کننده مردم باشند.

وی افزود: ما دیدیم که مقام معظم رهبری برخی اعمال مانند قمه زنی را تحریم کردند و مراجع دیگر هم نظرات رسمی خود را در این باره ارائه کرده‌اند. وی با اشاره به حوادث و اتفاقات محرم و عاشورای سال گذشته نیز تاکید کرد: متأسفانه سال گذشته اتفاقاتی افتاد که تعدادی به بهانه اعتراض به انتخابات به خیابان‌ها ریختند و به شعائر حسینی بی‌احترامی کردند. این گناه آنها نابخشودنی است و بدتر از آن کسانی بودند که عمل این افراد را تقبیح نکرده و اعتراضی نکردند و حتی بعضی‌ از سران فتنه آن افراد معترض و اهانت کننده را تعبیر به مسلمانان خداجوی کردند.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به فرمایش حضرت امیر‌المؤمنین (ع) درباره کور شدن چشم فتنه گفت: با بیانات مقام معظم رهبری و حضور و پایداری مردم این مسئله نیز بر طرف و تبعات آن برچیده شد. هر چند تجربه گرانی بود اما آثار خوبی چون عبرت، بصیرت و آگاهی داشت. به هر حال عبرت‌های عاشورا که فرموده‌اند هر روز عاشوراست برای همین موارد است تا عاشورا جلوی چشم باشد و از آن بهره‌برداری کرد.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس افزود: الان در کشور ما و حتی کشورهای دیگری که زیر پوشش این سوگواری‌ها قرار دارند، دشمن نگران است و نمی‌خواهد این عزاداری‌ها را ببیند. دشمنان ما همیشه از این عزاداری‌ها و نهضت حسینی می‌ترسند. آنها هم قسم شده‌اند که بحث شهادت طلبی در قیام امام حسین (ع) را از بین ببرند، اما نمی‌توانند، اگر متوکل توانست اینها هم می‌توانند.

وی به ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) نیز اشاره و تاکید کرد: عزاداری‌ها نباید یکروز و دو روز باشد که پس از محرم دیگر مطرح نشود. اهداف امام حسین(ع) غیرت، مردانگی، نماز، تقوا، فضیلت، حجاب و پاکدامنی و دیگر درس‌های اخلاقی است که باید از عاشورا دریافت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet