هدر موبایل
1389/09/25 11:57:00
سرویس فرهنگی
عابدی:

12 محور برای توسعه گردشگری فردوس در دستور کار من بوده است

**نماینده مردم فردوس و طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تلاش‌های خود در جهت توسعه گردشگری در حوزه انتخابیه خود را تشریح کرد.

"محمدکریم عابدی" نماینده مردم 4 شهرستان از دو استان است. دو حوزه انتخابیه او یعنی فردوس و بشرویه در استان خراسان جنوبی واقع است.

گفت‌وگوی روزنامه «آوا» خراسان جنوبی با این نماینده درباره مسائل مربوط به جاذبه‌های گردشگری فردوس و پیگیری‌هایی است که او برای به فعل تبدیل کردن آن به انجام رسانده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سایت خارجی مجلس که در این مدت بیشترین پیشنهادها را برای اصلاح پاره‌ای از مواد لایحه برنامه پنجم در میان همکارانش در استان خراسان جنوبی داشته است در این‌‌باره می‌گوید: «یکی از مسائلی که پیگیر آن بوده‌ام تأمین اعتبار برای هتل فردوس بوده است. در این مدت موفق شده‌ایم تامین اعتبارات تسهیلاتی بالغ بر هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال برای هتل فردوس از منابع ایرانگردی و جهانگردی را به انجام برسانیم که در نهایت این کار به بهر‌ه‌برداری رسیده است.» در ادامه شرحی از فعالیت‌های این نماینده برای شهرستان فردوس در حوزه گردشگری را می‌خوانید:

آقای عابدی شما نماینده مردم 4شهرستان در مجلس هستید که از دو استان مختلف و البته کویری هستند. برای مردم فردوس به طور مشخص چه مسائلی را پیگیری کردهاید؟

مسائلی در بخش آموزش و پژوهش، بخش فرهنگی، هنری و گردشگری، پیگیری مسائل مذهبی و نیازهای این شهرستان از جمله فعالیت‌هایی بوده است که در مدت دوساله اخیر از دوره نمایندگی خود پیگیر آن بوده‌ام.

موضوع گردشگری را مثال زدید و اشاره کردید. گردشگری را یکی از محورهای توسعه پایدار میدانند. شما برای گردشگری و توسعه آن در خراسان جنوبی و همینطور به شکل خاص در شهرستان فردوس چه کردهاید؟

می‌توانم پیگیری‌هایی که در این زمینه انجام داده‌ام را در 12 بند مشخص تفکیک کنم. این 12 بند شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که مهمترین آن ارتقا شاخص اعتبار شهرستان فردوس در زمینه گردشگری و میراث‌فرهنگی بوده است. برای نمونه پیگیری افزایش بودجه میراث فرهنگی فردوس از یکصد میلیون تومان در سال 83 به یک میلیارد و سیصد و هفتاد و سه میلیون تومان در سال 1387 از جمله اقداماتی بوده که بنده انجام داده‌ام. همچنین پیگیری تصویب منطقه گردشگری شهر تون و مطالعه آن با اعتبار 127 میلیون تومان از جمله دیگر اقداماتی است که انجام داده‌ام. در همین راستا پیگیری تصویب منطقه گردشگری باغستان و آبگرم و شروع مطالعه آن با اعتبار 100 میلیون تومانی دیگر کاری است که پیگیر آن بوده‌ام. پیگیری تصویب پایگاه پژوهشی تون و تجهیز آن، پیگیری اجرای مطالعات بناهای شاخص شهر تون با اعتبار 90 میلیون تومان، پیگیری تصویب احداث موزه مردم‌شناسی، پیگیری تکمیل طرح گردشگری آبگرم با اعتبار 650 میلیون تومان (در حال اجرا) و پیگیری تعمیر و تجهیز اردوگاه‌ها، کانون‌ها و کتابخانه‌ها با اعتبار 280 میلیون تومان از جمله اقدامات بنده در زمینه مسائل گردشگری فردوس بوده است.

همچنین پیگیری احداث مجتمع فرهنگی و هنری به متراژ 2هزار و 200 متر مربع در این مدت توسط اینجانب انجام شده است.

فردوس به هتل نیاز ندارد آیا در این زمینه فعالیتی داشتهاید؟

بله، اتفاقاً یکی از مسائلی که پیگیر آن بوده‌ام تأمین اعتبار برای هتل فردوس بوده است. در این مدت موفق شده‌ایم تامین اعتبارات تسهیلاتی بالغ بر هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال برای هتل فردوس از منابع ایرانگردی و جهانگردی را به انجام برسانیم که در نهایت این کار به بهره‌برداری رسیده است.

همچنین نیاز مردم به سینما را پیگیری کرده‌ایم که نتیجه آن مرمت و بازسازی سینما قدس شهرستان فردوس با اعتبار 200 میلیون تومان بوده است.

یکی از مسائل مهم در گردشگری بحث حمل و نقل و راه است. اگر راه مناسب برای فردوس و حواشی و توابع آن نباشد نمیتوان به موفقیت طرحهای گردشگری امید داشت. در این زمینه چه کارهایی انجام شده است؟

خب افتتاح باند دوم جاده فردوس- دیهوک به‌طول 25 کیلومتر از جمله کارهایی بود که بنده پیگیر آن بودم و به نتیجه رسید. همچنین پیگیری و تسریع در دو بانده شدن سایر راه‌ها بالاخص مسیر بجستان و سرایان. از جمله دیگر اقدامات در زمینه راه‌ها پیگیری مجدانه مسیر راه‌آهن با طرح خروج استان از بن‌بست به پیشنهاد جدید بنده به طول 115 کیلومتر از ایستگاه جزین از اعتبارات وزارت کشور به میزان 22 میلیارد ریال بوده است. همچنین یکی از مسائل مهمی که در این مدت پیگیری کرده‌ام تا به نتیجه برسد بازدید از پیشرفت احداث باند امداد و نجات که حدود 60درصد پیشرفت داشته و پیگیری رفع موانع اعتباری آن بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet