هدر موبایل
1389/09/25 12:05:00
سرویس سیاسی

انشقاق در فراکسیون پارلمانی العراقیه

**فهرست العراقیه عراق به ریاست ایاد علاوی با انشقاق داخلی روبه رو شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، "طلال الزوبعی" از اعضای برجسته فراکسیون پارلمانی العراقیه اظهار داشت که در اعتراض به تکروی "ایاد علاوی" رئیس این فراکسیون، به همراه 9 نفر دیگر از العراقیه جدا شد و  قرار است فراکسیون جدیدی تشکیل  دهند.

وی اضافه کرد: به زودی نام فراکسیون جدید را اعلام خواهند کرد.

"عالیه نصیف"، "جمال البطیخ"، "قتیبه الجبوری"، ‌"فائزه العبیدی" و "احمد عریبی" از جمله افراد جدا شده از فهرست العراقیه هستند.

الزوبعی ادامه داده است:‌ این فراکسیون جدید نیز با دیگر فراکسیون یعنی ائتلاف ملی، دولت قانون و ائتلاف کردها گفت و گو خواهد کرد.

وی افزود: این 10 نفر نماینده مجلس ریاست علاوی بر شورای ملی سیاستگذاری استراتژیک را رد می کنند و معتقدند که این شورا به سود فهرست العراقیه و رای دهندگان به این فهرست نیست.

فراکسیون العراقیه متشکل از نمایندگانی از احزاب و تشکل‌های مختلف از جمله جنبش وفاق ملی است. علاوی همزمان با ریاست حزب جنبش وفاق ملی ریاست فراکسیون العراقیه را نیز برعهده دارد.

الزوبعی اضافه کرد: با جدا شدن 10 نفر از حزب وفاق در فراکسیون العراقیه، تنها هشت نفر از این حزب باقی مانند که این تعداد برای ریاست علاوی بر شورای سیاستگذاری استراتژیک کافی نیست.

"ناهده الداینی" از دیگر اعضای العراقیه نیز گفت: این 10 نفر در اعتراض به شیوه توزیع وزارتخانه‌ها  میان اعضای این فراکسیون از العراقیه جدا شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet