هدر موبایل
1389/09/25 12:24:00
سرویس سیاسی
نماینده شهرضا در مجلس:

عاشورا، قیام علیه سلطه بود

**نماینده مردم شهرضا، دهاقان و منظریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام حسین بر علیه رژیمی که دنبال سلطه بود و می‌خواست معیارهای غیر اخلاقی را ترویج کند، قیام کرد. این قیام بر علیه رژیم سلطه‌ای بود که می‌خواست اسلام را جمع کرده و خانه‌نشین کند.

عوض حیدرپور با بیان این موضوع به شباهت‌های عصر عاشورا با دوره حاضر پرداخت و گفت: ما هم دقیقا در روزگار خود با این دو پدیده روبه‌رو هستیم.

وی افزود: در یک پدیده همه ضد ارزش‌ها قصد دارند در برابر ارزش‌ها قد علم کنند و دوم هم سلطه استکباری است که علیه جهان اسلام موضع‌گیری کرده و فعالیت می‌کند. در این حالت وظیفه ما این است که همان راه امام حسین(ع) را طی کنیم و علیه نظام سلطه که می‌خواهد اسلام توسعه پیدا نکند شکل بگیریم و ادامه مسیر دهیم.

وی به دشواری‌های این راه نیز اشاره کرد و یادآور شد که این راه بسیار سخت است که هزاران فتنه در آن وجود داشته و تا شهادت هم ادامه دارد.

نماینده مردم شهرضا، دهاقان و منظریه در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به پروژه‌های شهرستان و استان اصفهان تاکید کرد: پروژه‌ها در سطح شهرستان به خوبی انجام می‌شوند اما در سطح استانی مقداری عقب افتادگی است. به عنوان مثال ما علاقه داشتیم راه‌آهن سریع‌السیر تهران- اصفهان راه‌اندازی شود که هنوز این امر محقق نشده است. پروژه مهم دیگر نیز این است که راه شوسه اصفهان- شیراز پرترافیک شده است و به قدری تردد خودروها در آن زیاد شده است که نیاز دارد این مسیر تبدیل به یک راه 6 بانده شود. این مورد هم هنوز انجام نشده است.

حیدرپور خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در امور فعالیت‌های ملی، استان اصفهان کمی مورد بی‌مهری قرار گرفته است و دلیل آن هم این است که برخی‌استان اصفهان را به عنوان استان برخوردار مطرح می‌کنند در حالی که مثلاً خط سریع السیر تهران- اصفهان برای صرفه‌جویی اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و ربطی به برخوردار بودن و نبودن استان ندارد.

وی تاکید می‌کند که این یک پروژه ملی است که باید انجام شود.

حیدرپور با اشاره به پروژه‌های خمینی شهر هم گفت: طبق مصوبه سفرهای استانی هیأت دولت در دورهای اول، دوم و سوم قرار بود دانشگاه اصفهان دو رشته در خمینی‌شهر راه‌اندازی کند اما دانشگاه اصفهان هنوز رشته‌ها را اعلام نکرده است. ما از رئیس دانشگاه اصفهان می‌خواهیم که دو رشته‌ای را که کارشناسی آن از سوی وزارت علوم انجام شده به خمینی‌شهر بدهند تا بتوان از سال آینده دانشجو گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد آلودگی هوا در اصفهان، تهران و چند شهر دیگر و احتمال کیفیت پایین سوخت تولیدی در داخل کشور گفت: در مورد آلودگی هوا دو یا سه نکته مهم داریم و آلودگی هوا هیچ ربطی به کیفیت سوخت تولید داخل ندارد.

وی مهم‌ترین عامل آلودگی هوا را کیفیت بد موتور خودروهای داخلی و حمل و نقل عمومی و تردد شخصی دانسته و افزود: صنایع خودرویی ما باید کیفیت موتورهای تولیدی را بالا ببرند. اما نکته دیگر نیز استفاده بیش از حد از خودروهای شخصی است. در حال حاضر در کشور با احتساب موتورسیکلت‌ها بیش از 15 میلیون وسیله نقلیه در شهر تردد می‌کند که این تعداد وسیله نقلیه 15 سال پیش در حدود یک میلیون وسیله بوده است. شما می‌بینید که جمعیت بسیار زیادی به دلیل رایگان بودن و ارزان بودن سوخت اقدام به خرید خودرو کرده و با خودروی شخصی به خیابان می‌آیند.

وی در ادامه تاکید کرد: استفاده بی‌رویه از خودروی شخصی هم عامل دیگری است که نیاز به فرهنگسازی دارد. یا باید طرح زوج یا فرد توسعه پیدا کند یا اینکه هیچ خودرویی حق نداشته باشد با یک سرنشین تردد کند. همه خود را موظف بدانند که یکی، دو شهروند دیگر را هم سوار کنند. نکته آخر هم این است که دعا کنیم بارندگی و جریان باد ایجاد شود. در حال حاضر هم کاری از دست ما بر نمی‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet