هدر موبایل
1389/09/25 14:43:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم الیگودرز:

درس عاشورا؛ گوش به فرمان رهبر بودن است

**نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی که در تاریخ و نسبت به قیام عاشورا مطالعه‌ای داشته باشیم، می‌بینیم بسیاری از بزرگان که وجود حضرت رسول (ص) را درک کرده، مولای متقیان حضرت علی‌ابن ابیطالب (ع) را دیده و به درستی با این شخصیت‌ها آشنا بودند و حتی پس آن هم می‌دانستند که حسین ابن علی (ع) کیست، چه فضائلی دارد و امام بر حق در جامعه اسلامی است، اگر دارای بصیرت کافی بودند و از امام زمانشان حمایت می‌کردند ما الان با وضعیتی که داریم مواجه نمی‌شدیم.

"حجت‌الله رحمانی" در گفت و گو با هفته‌نامه بامداد لرستان با بیان این موضوع درباره قیام عاشورا و نهضت حسینی گفت: اگر شناختی که گفتم وجود داشت هرگز ممکن نبود که حسین بن علی با همه بزرگی ای که داشت، غریبانه در کربلا به شهادت برسد.

وی در ادامه تأکید کرد: علت چنین امری این بود که بعضی از مسلمانان که شاید تعدادی از آنها هم حتی جزو خواص بودند لقمه‌های حرام در شکم‌هایشان انباشته شد و به ناحق از بیت‌المال مسلمین صاحب مال و منال شدند. دنیا خواهی و ثروت اندوزی بر آنها غلبه کرد و بر ایمان آنها فائق آمد. رحمانی درباره تأثیر چنین امری خاطر نشان کرد: آنها حق را دیدند اما دلبستگی به دنیا اجازه نداد که از حق دفاع کنند. مسلمانان آن زمان آنجا که باید مردانه به میدان می‌آمدند و از حق دفاع می‌کردند این کار را انجام ندادند و در نهایت منتج به این شد که جرثومه‌های فسادی مانند عبیدالله ابن زیاد، عمر سعد و یزیدها بر جامعه مسلمانان حاکم شوند و فرزند پاک پیغمبر خدا را لب تشنه در کربلا به شهادت برسانند.

رحمانی با اشاره به خصلت کوفیان و عهد شکنی آنها تأکید کرد: بحثی که بی‌نهایت مهم است مربوط به پیمان شکنی کوفیان است که از شجاعت و درایت کافی برخوردار نبودند. آنها خودشان اولاد پیغمبر را دعوت کردند و در موقع سختی و تنگنا نه تنها او را یاری نکردند بلکه در کربلا هم در مقابل ایشان صف آرایی کردند.  وی با اشاره به وقایع عاشورا، قیام حسینی و درس‌های تاریخی آن نیز تأکید کرد: عاشورا به همه ما این درس را می‌دهد که گوش به حرف ندای رهبر برحقمان باشیم. ببینیم ایشان چه می‌گویند تا از آن پیروی کنیم. زور زر و تزویر نباید در اراده پولادین مردم تأثیری داشته باشد تا خدای نکرده اتفاق دیگری بیفتد و در هر دوره‌ای خدای نکرده عاشورا و کربلای دیگری داشته باشیم.

نماینده مردم الیگودرز با اشاره به وقایع سال گذشته که در کشور روی داد، یادآور شد: من باید از همین جا به ملت بصیر ایران تبریک بگویم که حضرت امام (ره) نیز به حق فرمودند که مردم ایران از مردم کوفه و حجاز در عهد حضرت امیرالمؤمنین (ع) و حضرت پیامبر (ص) آگاه‌تر هستند.

وی افزود: در جریان فتنه 88 دیدیم که مردم از همه مسئولان، خواص و بسیاری از روحانیونی که حتی در انقلاب پیشتاز بودند، جلوتر حرکت کردند. زمانی که برخی افراد سکوت کردند و با فتنه همراه شدند این ملت  ما بودند که حماسه 9 دی و 22 بهمن را خلق کردند و به قول معروف میخ فتنه را از بیخ و بن از سرزمین ایران کندند و از امام و ولایت و حسین زمانشان دفاع کردند.نماینده مردم الیگودرز در ادامه با اشاره به پروژ‌ه‌های در دست اجرای این شهرستان گفت: در پروژ‌ه‌های عمرانی و صنعتی در صورت حمایت دولت و اختصاص اعتبار کافی، دو طرح داریم که یکی مربوط به شهرک صنعتی دام در روستای کمن سلطان و دیگری شهرک گلخانه‌ای در روستای گائیکان الیگودرز است. در بخش کشاورزی صنعتی هم بخش خصوصی قصد راه‌اندازی کارخانه تولید داروهای گیاهی را دارد که مقداری از عملیات آن انجام شده و در حال حاضر منتظر اعتبارات باقیمانده هستند. رحمانی تأکید کرد: الان بخش خصوصی فعالیت خوبی در استان دارد. آنها طرح‌ها را هم آماده کرده‌اند و البته از این مرحله به بعد هم نیازمند کمک مسئولان استانی و دولت هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet