شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/25 14:53:00
سرویس فرهنگی
حسین اسلامی ابراز امیدواری کرد:

تحقق کامل دولت الکترونیک در برنامه پنجم

**نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در برنامه پنجم نیز این موضوع دیده شده است که دولت الکترونیک بتواند به طور کامل در ادارات اجرایی شود.

هفته نامه وقایع استان مرکزی با "حسین اسلامی" نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در خصوص سفرهای استانی رییس جمهور به این استان و همچنین مبارزه با فساد اداری در برنامه پنجم گفت و گویی انجام داده که می‌خوانید:

آیا از نتیجه سومین سفر استانی رئیس‌جمهور به استان مرکزی رضایت دارید؟

بله نتایج سومین سفر رئیس‌جمهور به استان مرکزی راضی‌کننده بود و از خدا می‌خواهیم توفیقات بیشتری به ایشان بدهد.به نظر من سفرهای استانی کار ارزشمندی است که رئیس‌جمهور برای آن وقت می‌گذارد.در این سفر برای پروژه‌های قبلی بودجه گذاشته شد و پروژه‌های جدیدی نیز تعریف شد.

آیا پیشنهادهای شما در مصوبات سفر لحاظ شد؟

بله اینجانب دو پیشنهاد مطرح کردم که یکی اختصاص 5 میلیارد تومان بودجه برای پروژه‌های آبرسانی ساوه بود و دیگری پیشنهاد اتصال شبکه آب جنوب تهران به ساوه و زرندیه که مورد استفاده در صنعت و کشاورزی قرار گیرد که هر دو پیشنهاد لحاظ شد. این دو پیشنهاد در جلسه هیأت‌دولت و در حضور سایر نمایندگان استان مطرح شد و رأ‌ی‌آورد. من چون دو شهرستان جزو حوزه انتخابیه‌ام بود، دو پیشنهاد مطرح کردم.

ارزیابی شما از روند بررسی این برنامه در مجلس چطور است؟

به طور منطقی و عقلانی هرچقدر زمان می‌گذرد نسبت به قبل دقیق‌تر و کامل‌تر پیش می‌رویم و از تجربه برنامه‌های قبلی استفاده می‌کنیم.مسلماً برنامه پنجم نیز نسبت به برنامه چهارم کامل‌تر است چون چالش‌های برنامه چهارم را در برنامه پنجم تسهیل کرده‌ایم، ضمن اینکه نماینده‌ها به نظرات کمیسیون تلفیق اکتفا نکرده و نظارت کمیسیون‌های تخصصی جداگانه نیز اعمال شد.

آیا نظرات کمیسیون اصل نود آن‌طور که باید در مصوبات اعمال شد؟

از آن‌جایی که کمیسیون اصل نود نقش نظارتی دارد بنابراین تمام مواردی که تصویب شده است به کمیسیون اصل نود مربوط بوده و نظر آن دخیل است.

چشم‌انداز مبارزه با فساد اداری را در برنامه پنجم چگونه می‌بینید؟

از آن‌جایی‌که در برنامه پنجم توسعه به پیشبرد دولت الکترونیک پرداخته شده است، یعنی دیجیتالی شدن روند کارهای اداری که در همه امور حتی خرید‌های خانه از طریق اینترنت، وضعیت امیدوارکننده است و باید به جایی برسیم که مثل اروپایی‌ها که صددرصد روند کارهایشان از طریق اینترنت است، البته در کشورهای آسیای این موضوع هنوز به طور کامل اتفاق نیفتاده است.

 اما در حال حاضر شهرداری‌ها تا 60 درصد مجهز شده‌اند و در برنامه پنجم نیز این موضوع دیده شده است که دولت الکترونیک بتواند به طور کامل در ادارات اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet