روز مجلس
1389/09/25 15:04:00
سرویس سیاسی
ذاکر:

راه امام حسین(ع) مارا به استقلال سیاسی و اقتصادی می‌رساند

**عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی خواستار ترویج فرهنگ عاشورایی، شهادت طلبی و ایثارگری از سوی همه مسئولان کشور شد و گفت: مسئولی که روحیه ایثارگری نداشته باشد چگونه می تواند برای حل مشکل مردم ایثارگری کند.

"سید سلمان ذاکر" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به پیام حرکت امام حسین(ع) در روزعاشورا، گفت: وظیفه مسئولان ما است که فرهنگ عاشورایی، شهادت‌طلبی و ایثارگری را در جامعه ترویج کنند؛ چرا که مسئولی که روحیه ایثارگری نداشته باشد چگونه می تواند برای حل مشکل مردم ایثارگری کند.

نماینده ارومیه با اظهار اینکه امام حسین (ع) با قیام خود روحیه استکبارستیزی را به منصه ظهور رساند، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به آن بعد استقلال سیاسی و اقتصادی دست یابیم باید از رفتار امام حسین(ع) تبعیت کنیم.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اینکه امام حسین(ع) تا آخرین لحظه شهادت گفتمان را فراموش نکردند، افزود: ایشان وقتی دید گفت وگوها نتیجه‌ای ندارد، تسلیم یزدیان نشد و محکم جلوی آنان ایستاد و جان خود را فدا کرد.

ذاکرتاکید کرد: اگر ما هم می خواهیم راه امام حسین (ع) را ادامه دهیم، باید کرامت انسانی را رعایت و درهای ادارات خود را به سوی مردم باز کنیم و از قدرت خود برای حل مشکلات آنها بهره ببریم.

این نماینده مجلس رعایت عدالت اجتماعی بدون تبعیض را از دیگر درس‌های قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا عنوان کرد و افزود: قیام آن حضرت درس‌های بسیاربزرگی برای همه ما مسئولان دارد که یکی از آن درس‌ها، این است که باید اعتقاد خود را به مبدا معاد در دنیای کنونی که به پوچ گرایی رسیده محکم‌تر کنیم.

وی با بیان اینکه کسی که به مبدا معاد اعتقاد نداشته باشد در هیچ اموری نمی تواند برای مردم موثرباشد، خاطرنشان کرد: قیام امام حسین (ع) این درس را به ما داد که همه حرکات و سیره انسان ها باید متناسب با اخلاق الهی باشد.

این نماینده روحانی مجلس پیام دیگر قیام امام حسین (ع) برای همه مردم و مسئولان را توجه به خدا و دوری از روحیه مادی‌گرایی و هواهای نفسانی عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از درس‌های روز عاشورا برای همه ما این است که به جای توجه به امور دنیوی، یک مقدار به وجود خدا فکر کرده و در به دست آوردن رضایت او تلاش کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet