ایام محرم 1398
1389/09/26 11:02:00
سرویس سیاسی
موسوی تاکید کرد:

ظلم‌ستیزی و پرهیز از ظلم کردن، مهم‌ترین پیام عاشورا

**نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین و در مجلس شورای اسلامی، قیام امام حسین (ع) را برخاسته از فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و مهم‌ترین پیام عاشورا را ظلم‌ستیزی دانست.

"سیدکاظم موسوی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه سیدالشهدا از آرمان بزرگ پیامبر تبعیت کردند، اظهار کرد: ایشان هستی و نیستی خود را در طبق اخلاص قرار داد تا بدین گونه رضایت الهی را بدست آورد.

وی با تاکید بر اینکه فلسفه اصلی این قیام امر به معروف و نهی از منکر بود، افزود: در این امر به معروف و نهی از منکر، امام حسین (ع) خودشان به طور عملی نشان دادند که چگونه می‌توان با ظلم و ستم مبارزه کرد.

موسوی با اشاره به اینکه این امام چندین برنامه و هدف داشتند، گفت: مهم‌ترین هدف و پیام سیدالشهدا این بود که به کسی ظلم نکنید و نگذارید که به شما ظلم کنند، در واقع این موضوع باید برای سیاست‌مداران امروز درس بزرگی باشد که به زیر دستان خود بی‌توجهی نکنند و از فساد و فسق جلوگیری کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: مسئولان و البته همه مردم می‌توانند با ایثار و از خود گذشتگی یک جامعه را متحول کنند، همانطور که امام حسین (ع) این کار را کرد و با ایثار و شهادتشان دنیایی را متحول کردند.

به گفته نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین و در مجلس، این حرارت و آتشی که در دل همه مردم جامعه استف به هیچ وجه خاموش نخواهد شد و ظیفه ما پس از گذشت 1400 سال از واقعه عاشورا حفظ آرمان‌های سیدالشهدا است.

موسوی تاکید کرد: با برنامه‌های خوب و توام با تدبیر و در نظر گفتن خدا، و برگزاری هرچه باشکوه‌تر دسته‌های عزارداری و تکیه‌ها باید به دنیا اعلام کنیم که این روزها، روز شهادت امام بزرگ ما است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet