شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/26 11:26:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار خبر داد:

بررسی حادثه تروریستی چابهار در کمیسیون امنیت ملی

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حوادث تروریستی اخیر را نشات گرفته از بحران‌های داخلی دو کشور پاکستان و افغانستان دانست و تاکید کرد: انتظار جمهوری اسلامی ایران از این کشورها این است که یا خود هرچه سریعتر جلوی این گونه اعمال وحشیانه‌ای را بگیرند یا به نیروهای امنیتی کشورمان اجازه ورود به این کشور و دستگیری و مجازات عاملان این جنایات را بدهند.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار اظهار داشت: متاسفانه به دلیل داشتن مرز مشترک با دو کشور بحران زده افغانستان و پاکستان هر چند وقت یک بار شاهد اینگونه اعمال کور و وحشیانه در کشورمان هستیم.

وی افزود: این دو کشور سال‌هاست که به محل حضور تروریست‌ها تبدیل شده‌اند، در پاکستان آموزش می بینند و در خارج از این کشور عملیات تروریستی خود را انجام می‌دهند و متاسفانه کشور ما نیز از جمله کشورهایی بوده که تاکنون بارها هدف اینگونه عملیات تروریستی قرار گرفته که بار سنگینی را به ملت ما تحمیل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی به مشکلات و بحران‌های داخلی دو  کشور پاکستان و افغانستان اشاره کرد و گفت: حاکمیت پاکستان یک حاکمیت فراگیر نیست و بعضی از بخش‌های این کشور به صورت خود مختار اداره می‌شوند و دولت نظارت و حاکمیت درستی بر این بخش‌ها ندارد.

ابراهیمی تصریح کرد: در درون دولت و حاکمیت افغانستان هم افرادی وجود دارند که مستقیما از این جریانات کور حمایت و پشتیبانی می کنند و این مسائل موجب شده که متاسفانه در مناطقی از کشور که با این کشورها مرز مشترک داریم ناامنی حاکم شده و هر چند وقت یکبار شاهد این اعمال تروریستی باشیم.

وی با تاکید براینکه نیروهای امنیتی کشور به بهترین وجه وظایفشان را انجام می‌دهند، خاطرنشان ساخت: آن بخش که به وظایف امنیتی کشورمان مربوط می‌شود به خوبی انجام شده است اما یک طرف مسئله هم دو کشور پاکستان و افغانستان هستند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: انتظار ما از این دو کشور این است که یا خود اعمال اختیار کنند و جلوی تکرار این گونه حوادث را بگیرند یا به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان اجازه دهد مستقیما وارد خاک این کشورها شده و با توجه به اطلاعات و منابعی که در دسترس دارد عاملان تروریستی این حوادث را دستگیر و مجازات کنند.

نماینده بیرجند با بیان اینکه جمهوری اسلامی بارها در بحران های مختلف از کشور پاکستان حمایت کرده است گفت: در جریان سیل اخیر همه شاهد توجه ویژه رهبر معظم انقلاب و  توصیه‌های مکرر ایشان مبنی بر کمک رسانی به مردم این کشور بودیم، دولت و سایر نهادهای کشور هم در از جنبه‌های مختلف به این کشور کمک‌های زیادی کردند.

وی افزود: توقع ما از دولت پاکستان این است که نیم نگاهی هم به  این مسائل داشته باشد و اجازه ندهد این گونه اعمال وحشیانه و خبیثانه به روابط دو کشور را آسیب بزند و به تیرگی روابط بینجامد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه حادثه تروریستی چابهار در کمیسیون مورد برر سی قرار خواهد گرفت اظهار داشت: از مهمترین دستور کارهای جلسات این هفته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی این حادثه تروریستی خواهد بود و انشاالله با شروع به کار مجلس در هفته اخیر کمیسیون به طور جدی پیگیر این مساله خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet