شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/26 12:36:00
سرویس صحن
نورا:

گزارش تفریغ بودجه 88 نیمه اول دی‌ماه به مجلس ارائه می شود

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس نحوه بررسی تفریغ بودجه سال ۸۸ پیش بینی می‌شود گزارش نهایی تا نیمه اول دی ماه سال جاری به ارائه شود.

"عباسعلی نورا" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: عملیات بررسی بر روی تفریغ بودجه سال 88 آغاز شده و در دیوان محاسبات کشوری کارهای مهمی از جمله تعیین تکلیف 30 بند از 120 بند تفریغ صورت گرفته است.

نماینده مردم زابل و زهک افزود: طبق گزارش‌های غیر رسمی و با توجه به سرعت بررسی تفریغ بودجه سال 88 پیش بینی می‌کنم گزارش نهایی تا 20 روز دیگر اعلام خواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه  بودجه با اشاره به اینکه رویه بررسی دیوان محاسبات بر روی تفریغ بودجه‌های سالانه تغییر کرده است، توضیح داد:  دیوان محاسبات تفریغ بودجه سال 88 و 87 را با روشی جدید، بهتر و دقیق تر بررسی کرده است به نحوی که از بودجه 88 ، نزدیک به 600 پرونده جهت بررسی تشکیل شده است.

به گفته این نماینده دیوان محاسبات کشور در هنگام تفریغ بودجه سال‌های 87 و 88 از دستگاه اجرایی مدارک لازم جهت بررسی دقیق تر بودجه سالانه در خواست کرده است که همین اقدام اطمینان خاطری برای قوه مقننه در زمان بررسی تفریغ بودجه ایجاد کرده است چرا که مجلس مطمئن خواهد بود که تمام جوانب در نظر گرفته شده و حقی ضایع نشده است.

نورا با تاکید بر اینکه این روش باعث شده است تعداد انحرافات کاهش یابد، گفت: با رویه جدیدی که دیوان محاسبات کشوری پیش روی گرفته است تعداد انحرافات بودجه سال گذشته از 6 هزار انحراف به 4 هزار پرونده کاهش یافته است همچنین تخلفات هر سازمان و اداره‌ای را در قالب یک پرونده به شمار آروده اند تا رسیدگی به آن تسهیل یابد.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه قوه مقننه ادامه داد: به طور مثال اگر سازمانی چندین تخلف داشته است و سال‌های گذشته برای هر کدام پرونده جداگانه تشکیل می‌شد در روند بررسی تفریغ دو سال گذشته تمام تخلفات ادارات و سازمان‌ها در یک پرونده جمع شده است.

به گفته نماینده مردم زابل و زهک یکی شدن تخلفات یک سازمان صرفه جویی در زمان بررسی است و مسئولان در کوتاه ترین زمان می توانند بهترین گزارش را تحویل دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet