شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/26 14:49:00
سرویس اقتصادی
باهنر:

برنامه ‌پنجم اجرایی‌تر ازبرنامه‌های پیشین است

**رییس کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در قوه مقننه، گفت: برنامه پنجم توسعه نسبت به برنامه‌های گذشته کارشناسی شده تر و از انسجام بیشتری برخوردار است.

"محمدرضا باهنر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه برنامه پنجم توسعه برنامه‌ای جامع است، تاکید کرد: سعی شد در این برنامه به اهداف سند چشم اندازه بیست‌ساله دست یافته و در اجرا مشکلی ایجاد نشود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات با اشاره به ارائه گزارش کمیته تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه به کمیسیون تلفیق، یادآور شد: برنامه چهارم توسعه در برخی مواد اجرایی نبود و نیز دولت نرسیده بود آن را به طور کامل اجرا کند، با در نظر گرفتن این موارد سعی شد برنامه پنجم توسعه به گونه‌ای تصویب شود که اجرایی باشد.

باهنر در خصوص نحوه نظارت مجلس بر اجرای برنامه پنجم توسعه تاکید کرد: دستگاه نظارت مجلس مطابق قانون اساسی و کاملا مستقل عمل می‌کند.

معاون نظارت مجلس با اشاره به اینکه نظارت خاص و ویژه برای نحوه عملکرد برنامه پنجم توسعه  در نظر گرفته نشده است، تاکید کرد: مجلس در حوزه نظارت باید قوی‌تر و فعال‌تر عمل کند.

باهنر در مورد نحوه بررسی مصوبه لایحه برنامه پنجم در شورای نگهبان نیز اظهار داشت: شورای نگهبان نظرهای غیررسمی خود را در مورد مصوبه مجلس در خصوص لایحه برنامه پنجم توسعه مطرح کرده اما به طور رسمی هنوز گزارشی از سوی این شورا به مجلس ارسال نشده است.

وی خاطرنشان ساخت: در نظرهای غیررسمی شورای نگهبان بیشتر ایرادات شکلی مطرح شده است و از نظر محتوایی مشکل خاصی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet