هدر موبایل
1389/09/26 15:14:00
سرویس اقتصادی
رجایی عنوان کرد:

شرکت شهرک‌های صنعتی کشاورزی؛ گام بزرگ برنامه پنجم

**رییس کمیسیون کشاورزی،‌آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادهایی که در بخش کشاورزی برنامه پنجم توسعه به تصویب رسید گام بزرگی در توسعه بخش کشاورزی است.

"عباس رجایی" در گفت و گو با روزنامه وقایع استان مرکزی اظهار داشت: تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی کشاورزی، دامداری و شیلات یکی از مهم‌ترین بندهای برنامه پنجم در بخش کشاورزی بود.

رجایی ادامه داد: لازم است ساختارهایی به وجود آوریم که سرمایه‌های کشور به‌خصوص سرمایه‌های خارجی به سمت کشاورزی گسیل شوند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی اراضی مستعد صنعت را شناسایی کرده و با هدایت سرمایه‌گذارها زیرساخت‌های تولید را فراهم کرده که مزایایی هم برای صنعتگران داشت.

وی تصریح کرد: جای چنین مدلی برای بخش کشاورزی و دامداری خالی بود تا چارچوب تعریف کنیم که چه در حوزه باغداری و کشاورزی و چه در حوزه‌های دامداری و شیلات بتوان منسجم عمل کرد.

رجایی خاطرنشان کرد: مصوبه مهم دیگری که در بخش کشاورزی تصویب شد قانون ایجاد بنگاهی برای سرمایه‌گذاری بود که برای مشارکت دولت با بخش خصوصی با مشارکت 49 درصدی دولت و 51 درصدی بخش خصوصی منابع کشاورزی را شناسایی و ساماندهی کند.

وی افزود: این بنگاه سرمایه‌گذاری بعد از 10 سال سهام دولتی آن به طور کامل واگذار می‌شود و گام بسیار مهمی در بخش زیرساخت‌های کشاورزی مهندسی حاصل می‌شود.

رییس کمیسیون کشاورزی یادآور شد: بعد از قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی که در آن پیش‌بینی لازم برای تمام فرآیندهای کشاورزی شده بود و یک بسته سیاستی برای توزیع و تولید بود، در برنامه پنجم تأکید شده که بر بخش فرآوری نیز از لحاظ قانونی شرایط آماده شود و در حال حاضر زیرساخت‌ها از لحاظ قانونی برای توسعه کشاورزی مهیاست و فقط باید دستگاه‌های مختلف مراحل اجرایی را به خوبی اجرا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet