هدر موبایل
1387/04/19 11:49:00
سرویس صحن

نادران: در مورد وزیر جدید اقتصاد تا 28 تیر باید تعیین تکلیف شود

نادران با بیان اینکه تا روز ۲۸ تیر باید در مورد وزیر جدید اقتصاد تعیین تکلیف شود، گفت: در آستانه تعطیلات اول دو هفته ای مجلس قرار داریم در نتیجه فرصت برای معرفی و رای اعتماد به وزیر در مهلت قانونی منتفی شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "الیاس نادران" نماینده مردم تهران با استناد به ماده 192 آیین نامه داخلی مجلس در مورد قرائت تذکرات کتبی از سوی رئیس مجلس گفت: متاسفانه تذکری را داده بودم که قرائت نشد که به استناد اصل 135 قانون اساسی رئیس جمهور می تواند برای وزراتخانه هایی که وزیر ندارد حداکثر به مدت 3 ماه سرپرست انتخاب کند.

وی گفت: طبق تفسیر شورای نگهبان این سه ماه حداکثر مهلتی است که می تواند یک وزارتخانه با سرپرست اداره شود بدین معنا که اگر وزیری معرفی شد و رای نیاورد و مجددا وزیر معرفی کردند هر چند بار که تکرار شد حداکثر مهلت سرپرستی برای یک وزارتخانه 3 ماه است یعنی پس از آن هیچ احدی در وزارتخانه حق امضا مکاتبات و اجرای مراسلات را به عنوان سرپرست آن وزارتخانه ندارد.

نماینده تهران ادامه داد: در تاریخ 28/1 تودیع و معارفه وزیر سابق اقتصاد و دارایی انجام شده و مفهومش این است که ایشان قبل از آن تاریخ استعفا دادند یا عزل شدند فرقی نمی کند از کار برکنار شدند قبل از 28/4 باید تعیین تکلیف بشوند.

نادران افزود: طبق آیین نامه داخلی مجلس 10 روز مهلت دارد که برای کاندیداهای معرفی شده و نامزدهای وزارتخانه ها جلسه بگذارند رایزنی کنند نسبت به صلاحیت وزرا پرس و جو کنند و بعد تصمیم بگیرند.

نماینده تهران گفت: متاسفانه هنوز وزیر جدید اقتصاد و دارایی معرفی نشده و مجلس در جریان قرار نگرفته در آستانه تعطیلات اول دو هفته ای مجلس قرار داریم در نتیجه فرصت برای معرفی و رای اعتماد به وزیر در مهلت قانونی منتفی شده.

نماینده تهران گفت: برای حفظ شان مجلس و با توجه به، توجه ریاست جمهوری به این وظیفه باید این تذکر داده می شد تذکر کتبی داده شد متاسفانه توجه نشد و من ناچارم که این تذکر را شفاهی دهم.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران گفت: تذکر نخست شما که در مورد ماده 192 است ملاحظه فرمودید که امروز تا جایی که نفس موجود بود تذکرات را خواندیم.

وی گفت: کاری باید کرد که حداقل وقت بماند برای بقیه امورات مجلس، تا حدی که امکان پذیر باشد.

رئیس مجلس در پاسخ به قسمت دوم تذکر نماینده تهران گفت: با رئیس جمهور صحبت کرده ایم که وقتتان رو به اتمام است و برای بعد از سه ماه باید وزیر معرفی کنید اخطارتان درست است منتها این تذکر به رئیس مجلس نیست به رئیس جمهور است و منتظریم که وزیر اقتصاد و دارایی را به مجلس معرفی نمایند البته اشکالی که هست این است که به تعطیلات مجلس نزدیک می شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet