هدر موبایل
1389/09/26 11:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی خواستار شد:

تدوین راهکارهای عملی برای ایجاد ارتباط دو طرفه بین حوزه و دانشگاه

**نماینده مردم فلاورجان در مجلس وحدت حوزه و دانشگاه را ضروریات امروز کشور دانست و خواستار تدوین راهکارهای عملی برای ایجاد ارتباط دو طرفه بین حوزه و دانشگاه شد.

سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان و عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ضرورت تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب است لذا حوزویان و دانشگاهیان باید با یکدیگر از نظر فکری و عملی وحدت داشته باشند.

وی افزود: ایجاد وحدت فکری و عملی میان حوزه و دانشگاه باعث می‌شود که کشور از گزند آسیب‌های دشمنان مصون و محفوظ بماند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تصریح کرد: دشمنان همواره در طول سالیان طولانی پیش از انقلاب و در دوران پس از انقلاب اسلامی، به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در میان حوزویان و دانشگاهیان بوده‌اند.

موسوی با بیان اینکه حوزویان امروز علومی را می‌آموزند که به اطلاعات و تکنولوژی‌های روز هم نیازمند هستند، تاکید کرد: از سوی دیگر در دانشگاه‌ها علومی از اسلام تدریس می‌شود، البته دانشگاهیان غالبا تولیدات و اختراعاتی دارند که اگر با دین و ایمان توأمان باشد، انسان را به مخاطره نمی‌اندازد.

وی خاطرنشان کرد: ساخت و تولید انبوه بمب اتم در سطح جهان نیز حاصل فکر یک انسان بود، اما در نهایت این تولید بشری موجب از بین رفتن هزاران انسان بی‌گناه در هیروشیما و ناکازاکی شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس، وحدت حوزه و دانشگاه را ضروریات امروز کشور دانست و اظهار داشت: لازم است که راهکارهای عملی برای ارتباط 2 طرفه بین حوزه و دانشگاه تهیه و تدوین شود.

موسوی تصریح کرد: آگاهی حوزویان به علوم روز و دارا بودن علم لازم نسبت به علوم دینی و اسلامی از سوی دانشگاهیان از ضروریات است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet