خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/26 11:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذاکر:

تمام تلاش دشمن علیه وحدت حوزه و دانشگاه بسیج شده است

**نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: ‌وحدت حوزه و دانشگاه تأثیر زیادی روی دشمن گذاشته است لذا دشمنان تمام تلاش خود را برای برهم زدن وحدت حوزه و دانشگاه بسیج کرده‌اند.

سید‌سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس‌ با اشاره به لزوم تحقق اهداف وحدت میان حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه امر بسیار مهمی است و اگر واقعاً به جایگاه وحدت در قرآن کریم، نقش آن در جامعه و فوائد تحقق آن برای مردم و تأثیراتش بر دشمنان واقف باشیم، حتماً در جهت تحقق وحدت حوزه و دانشگاه گام خواهیم برداشت.

وی افزود: باید بدانیم که حوزه و دانشگاه اگر تأثیرات متنوع وحدت میان خود را تحلیل و بررسی کنند، به درستی مهمترین عوامل تحقق وحدت و بروز تفرقه میان حوزه و دانشگاه را شناسایی خواهند کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: قرآن کریم در آیات متعدد وحدت را به عنوان یک نعمت و هدیه الهی معرفی می‌کند؛ اگر بدانیم که وحدت یک هدیه الهی است، از آن به درستی حفاظت خواهیم کرد.

ذاکر با بیان اینکه همه باید بدانند که وحدت حوزه و دانشگاه چه جایگاهی در کشور دارد، ادامه داد: اقتدار نظام حاصل وحدت علما و دانشگاهیان است.

وی در ادامه تأکید کرد: اگر دشمن علمایی همچون آیت‌الله مطهری و آیت‌الله مفتح را ترور و شهید می‌کند و از سوی دیگر دست به ترور شهیدان شهریاری و علی‌محمدی می‌زند، نشان از آن دارد که وحدت حوزه و دانشگاه تأثیر زیادی روی دشمن گذاشته است لذا دشمنان تمام تلاش خود را برای برهم زدن وحدت حوزه و دانشگاه بسیج کرده‌اند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس سستی در پایبندی به ولایت و اعتقادات ‌را مهمترین عوامل بروز تفرقه و تحقق وحدت عنوان کرد و گفت: باید عوامل وحدت‌شکن و وحدت‌انگیز را به خوبی و درستی شناخت، ‌البته در این روند بروز اختلاف در علوم باعث پیشرفت می‌شود، اما اختلاف در مبانی، در اصول و هدف‌گذاری‌های کلان امام و رهبری یکی از مهمترین عوامل بروز تفرقه است.

ذاکر در پایان تأکید کرد: آنچه ‌حوزه و دانشگاه می‌توانند با انجام آن از بروز تفرقه جلوگیری کنند، پرهیز از بروز یافتن عوامل بد‌گمانی است البته در مقابل پیگیری عوامل خوش‌گمانی نیز یکی از عوامل تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet