هدر موبایل
1389/09/26 13:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی مبارکه:

وحدت حوزه و دانشگاه موجب افزایش اتحاد و انسجام در جامعه می‌شود

**نماینده مردم مبارکه در مجلس وحدت حوزه و دانشگاه را موجب افزایش اتحاد و انسجام در جامعه دانست.

سیدمحمدعلی موسوی مبارکه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ‌27 آذر سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: حوزه علمیه یکسری فعالیت‌ها در زمینه مسائل عبادی و سیاسی انجام می‌دهد و به طور کلی فعالیت‌های حوزه‌های علمیه در بخش دین است.

وی افزود: دین مجموعه کاملی است که شامل مسائل اقتصادی، سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و سایر مسائل می‌شود، بر این اساس باید گفت که دین مجموعه کاملی است و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، وظیفه سنگینی بر دوششان است چرا‌که باید در تمام حوزه‌های یاد شده تخصص داشته باشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: افرادی که وارد دانشگاه می‌شوند، در رشته‌های تخصصی تحصیلات خود را ادامه می‌دهند و افراد در علم خاصی اهداف خود را پیش می‌برند، وقتی که دین می‌خواهد وارد حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی شود، عالمان دینی و اساتید حوزه با توجه به مجموعه آموزه‌های دین اسلام و در زمینه خاص یادشده وارد آن بخش می‌شوند و مسائلی را در آن بخش پیگیری می‌کنند که در مردم انگیزه ایجاد کند تا آنها در عرصه جامعه بر اساس این انگیزه‌ها حرکت کنند.

موسوی مبارکه ‌گفت: افرادی که در دانشگاه بر اساس رشته تخصصی خود به تحصیل ادامه می‌دهند، به نوعی مردم را تشویق می‌کنند تا وارد صحنه‌های اجتماع شوند، بر این اساس اگر تعریف دقیقی از اتحاد حوزه و دانشگاه شود و نقاط مشترک این دو مجموعه به خوبی بیان شود، این دو مجموعه بیش از پیش می‌توانند اتحاد و انسجام خود را حفظ کنند.

وی تأکید کرد: وحدت حوزه و دانشگاه می‌تواند کمک زیادی به استکبارستیزی کند، چرا‌که هم حوزه و هم دانشگاه تأثیر بسزایی در این زمینه دارند و به دنبال استقلال و خودباوری کشور هستند.

نماینده مبارکه در مجلس گفت: هرچه حوزه علمیه و دانشگاه از نظر فکری به هم نزدیک شوند و بتوانند دیدگاه مشترکی را تعریف کنند و آن را در جامعه گسترش دهند، اتحاد و انسجام در جامعه بیشتر می‌شود، بر این اساس حوزه و دانشگاه باید برای گام برداشتن در این مسیر بیش از پیش تلاش کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet