خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/04/19 13:23:00
سرویس اقتصادی

توکلی: در حال حاضر تشکیل کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی لازم نبود

رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: با توجه به آغاز کار کمیسیون های تخصصی، تشکیل کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در حال حاضر لازم نبود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، احمد توکلی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی می تواند به اندازه کمیسیون ویژه اصل 44 موثر باشد، اظهار داشت: علت اینکه من داوطلب حضور در این کمیسیون نبودم و سرانجام این به گردن من گذاشته شد این بود که معتقدم کمیسیون ویژه در این شرایطی که کمیسیون های تخصصی اول کارشان است لازم نبود و کمیسیون های تخصصی می توانستند از ابعاد مختلف از دولت استعلام کنند و اول اطلاعات را جمع آوری کنند و بعد کار کارشناسی روی آن انجام می دادند و بعد قضاوت صورت می گرفت که این طرح وافی به اهداف صحیح و خوب خود هست یا خیر.

وی افزود: اولین قدمی که کمیسیون ویژه باید بردارد این است که اطلاعات از دولت جمع آوری کند.

رئیس مرکز پژوهش ها خاطرنشان کرد: طرح تحول اقتصادی چون ابعاد بسیار گسترده ای دارد و هنوز هم ابعاد آن مشخص نیست کمیسیون های تخصصی بهتر می توانستند در این خصوص فعال باشند.

توکلی در پاسخ به این سوال که رئیس مرکز پژوهش ها کی تعیین می شود، گفت: من اطلاعی ندارم باید از هیات رئیسه سوال کنید.

وی در پاسخ به این سوال که دولت اعلام کرده برای واردات بنزین هشت میلیارد نیاز داریم آیا مجلس این مقدار را تصویب می کند یا خیر؟ اظهار داشت: تا رسما اطلاعاتی نگیرم اظهارنظر نمی کنم، چون باید دید این رقم ناشی از افزایش قیمت همان مقدار بنزینی است که وارد می شود یا اینکه می خواهند بنزین بیشتری توزیع کنند. صرف ارزهای نفتی برای واردات بنزین و افزایش رفت و آمد خودروهای شخصی را مثبت نمی دانم.

وی در خصوص تاخیر در معرفی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کار خوبی نبود و دولت باید در موعد مقرر اقدام می کرد تا مجلس فرصت کافی برای بررسی و انتخاب داشته باشد و اگر احیانا وزیر معرفی شده رای نیاورد باز دولت فرصت داشته باشد نفر بعدی را معرفی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet