شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/25 14:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه مطرح کرد:

تذکر جدی به سازمان ملل برای بررسی موضوع تروریسم در ایران

**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه ایران به دنبال حوادث تروریستی در کشور باید طی تذکر جدی به سازمان ملل خواستار بررسی این موضوع شود گفت: تروریسم در ایران با استفاده از تعصبات منحرف دینی تجهیز داخلی شده و از مردم بی دفاع قربانی می گیرد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر، با اشاره به حادثه تروریستی چابهار که منجر به کشته و مجروح شدن دهها تن شد اظهارداشت: معتقدم جندالشیطان نمی تواند بدون استفاده از حمایت خارجی چنین اقداماتی را انجام دهد.

وی ادامه داد: علت آن هم این است که این گروهک به خودی خود انگیزه و نیروی لازم را ندارد و قطعا از جانب قدرتهای بزرگ مورد حمایت قرار می گیرد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس تصریح کرد: برخی کشورهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران هر جا احساس کنند که حضور مردمی گسترده در دفاع از دین اسلام وجود دارد که جایگاه دین را در نظام سیاسی ایران تقویت می کند به این اقدامات روی می آوردند بنابراین نباید از وجود عامل خارجی در این حادثه غافل شد.

فلاحت پیشه یادآور شد: این قبیل اقدامات حقانیت جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش برای دنیا به اثبات می رساند. حوادثی از این نوع نشان می دهد که سازمان ملل که هنوز اسناد ارسالی جمهوری اسلامی ایران در خصوص قربانی بودن حملات تروریستی از سوی برخی کشورها را مورد بررسی قرار نداده و در قالب دستور کار مذاکراتی خود نیاورده چگونه نگاه دوگانه ای به موضوع تروریسم دارد.

وی گفت: متاسفانه برخی کشورها با موضوع تروریسم ارتباط مستقیم دارند و خود حامی آن هستند اما در ظاهر شعار مبارزه با تروریسم می دهند اما جمهوری اسلامی ایران که خود قربانی تروریسم از نوع متعصب و انحرافی آن است شاهد بی توجهی سازمان ملل به این موضوع نیز بوده است.

نماینده اسلام آباد غرب ادامه داد: تروریسم در ایران با استفاده از تعصبات منحرف دینی تجهیز داخلی شده و از مردم بی دفاع قربانی می گیرد.

فلاحت پیشه تاکید کرد: در شرایط فعلی و با مشاهده این اقدامات جمهوری اسلامی باید تذکر جدی تری به سازمان ملل و شورای امنیت آن بدهد تا اسناد ارسالی ایران که مرتبط به حوادث تروریستی است را در دستور کار قرار دهد و در این سازمان از حقانیت جمهوری اسلامی ایران دفاع شود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس یادآور شد: جالب آن است که این گروهک با یکسری از فضاهای خبری و تبلیغاتی و حتی سازمانهای اطلاعاتی برخی کشورها به راحتی در ارتباط است و برای ایجاد مشغله علیه جمهوری اسلامی ایران از این فضاها استفاده می کند.

وی گفت: براساس تجربه ای که در 30 سال گذشته داشته ایم این اقدامات منجر به وحدت بیشتر مردم و ارتقای احساس حقانیت در قبال ظلمی که بر کشور ما می رود، خواهد شد.

صبح روز چهارشنبه انفجار بمب در بین عزاداران حسینی در مراسم تاسوعای چابهار منجر به کشته و مجروح شدن دهها تن از مردم شد و چند ساعت پس از این حادثه گروهک شیطانی جندالله مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet