هدر موبایل
1389/09/27 11:11:00
سرویس سیاسی
ابطحی خبرداد؛

بررسی با اولویت طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در کمیسیون شوراها

**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رسیدگی با اولویت طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در کمیسیون مطبوعش در هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: تلاش می‌کنیم در هفته جاری یا هفته آینده بررسی این طرح را در کمیسیون شوراها پایان دهیم.

"محمد جواد ابطحی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در تشریح روند بررسی طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در کمیسیون شوراها، گفت: این طرح پس از آنکه در کمیسیون مشترک به دلیل به حدنصاب نرسیدن این کمیسیون به نتیجه نرسید، از سوی هیات رئیسه به کمیسیون اصلی یعنی شوراها ارجاع شد.

نماینده خمینی شهر، تصریح کرد: پس از ارجاع طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس به کمیسیون شوراها بنا به دستور حسینیان رئیس کمیسیون شوراها قرار شد که این طرح با اولویت در کمیسیون بررسی شود.

ابطحی افزود: بر این اساس از هفته جاری بررسی طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در جلسات کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس آغاز می شود تا جمع بندی نهایی روی این طرح انجام شده و برای بررسی نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به محتوای طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس، گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها موافقان و مخالفان خیلی جدی دارد که این کمیسیون پس از شنیدن دیدگاه‌ها نظر خود را جمع بندی و به صحن علنی مجلس ارائه خواهد داد.

وی با اظهار اینکه به دلیل طرح دیده گاه های مختلف فکر نمی کنم که بررسی طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در هفته جاری در کمیسیون شوراها به جمع‌بندی نهایی برسد، افزود: پیش از این نظر وزارت کشور، شوراها ، مرکز پژوهش ها و اساتید دانشگاه ها درباره استانی شدن انتخابات مجلس گرفته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet