انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/27 11:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپورتهرانی‌فرد:

نمونه‌های انحراف از اهداف اصولگرایی درسال‌های اخیر، در برخی اصولگرایان مشاهده شده است

**علی عباسپورتهرانی‌فرد معتقد است که برگزاری نشست‌ها در میان اصولگرایان می‌تواند در زدودن سوءتفاهمات موثر بوده، ‌همدلی را افزایش داده و نقطه نظرات را به هم نزدیک کرده و نهایتا باعث وحدت اصولگرایان شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، مهم‌ترین شاخص اصولگرایی را اعتقاد به مکتب اسلام و انقلاب و تفکرات حضرت امام(ره)، پذیرفتن اصل ولایت مطلقه فقیه، به کارگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری، فصل الخطاب دانستن فرمایشات ایشان، تلاش در چارچوب اسناد بالادستی که به تصویب رهبری نظام می‌رسد و پایبندی به قانون اساسی دانست.

وی افزود: تفکراتی مثل عدم جدایی دین از سیاست و توجه به برنامه‌های چشم‌انداز بیست ساله را نیز باید در چارچوب شاخص‌های اصولگرایی تعریف کرد.

عباسپور، اصالت دادن به روحانیت را دیگر شاخصه مهم اصولگرایی عنوان و خاطرنشان کرد: ما روحانیت را در انقلاب خود، نمودی از ولایت می‌دانیم و به همین دلیل احترام به روحانیت و توجه به نقطه نظرات مراجع تقلید را امری ضروی می‌دانیم.

وی یادآور شد: متاسفانه در سال‌های اخیر توسط برخی کسانی که خود را جزو اصولگرایان می‌دانند تعدادی انحراف از اهداف اصولگرایی را شاهد بوده‌ایم، در این راستا لازم است به این محورها (شاخص‌های اصولگرایی) به عنوان اخلاق اصولگرایی توجه شود.

به گفته عباسپور، توجه به قانون و احترام به نظرات روحانیت و مراجع تقلید، و نیز اعتقاد به یک الگوی اسلامی - ایرانی برای پیشرفت، از شاخص‌های اصولگرایی است. اما در بعضی تفکرات سخنان به گونه‌ای مطرح می‌شود که شاهد انحراف از این اصول هستیم و این امر باعث ایجاد تردید در جبهه اصولگرایی می‌شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این‌که این تردیدها باید از میان برود و همه باید به اصول متقن اصولگرایی معتقد باشند، گفت: ممکن است نظرات در مورد نحوه اجرای امور مختلف باشد، اما آنچه مهم است این است که این نظرات در چارچوب انقلاب، قانون اساسی و قوانین کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet