شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/27 11:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

بررسی لایحه بودجه، بدون لحاظ قوانین برنامه و هدفمندی یارا‌نه‌ها بعید است

**یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، بررسی لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده در مجلس را بدون لحاظ قوانین برنامه و هدفمندسازی یارانه‌ها بعید دانست.

حسن ونایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: دستگاه‌های اجرایی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور جزییات ضوابط مالی بخشنامه بودجه سال 1390 را با توجه به قوانین هدفمندسازی یارانه‌ها و برنامه‌ی پنجم توسعه تنظیم و تقدیم مجلس کنند.

نماینده‌ی مردم ملایر اعمال نشدن قوانین فوق را موجب ابتر ماندن بودجه‌ی سال 1390 دانست و افزود: اگر لایحه‌ی بودجه‌ی 1390 بدون لحاظ قوانین برنامه و هدفمندسازی یارانه تنظیم شود بعید به نظر می‌رسد که مجلس بتواند لایحه را رسیدگی کند؛ چرا که آثار اقتصادی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بخش اعظمی از بودجه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تاکید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور مبنی بر در نظر گرفته نشدن آثار اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در جزییات ضوابط مالی بخشنامه بودجه، گفت: امیدوارم دولت مبتنی بر دو پیش‌نیاز فوق بودجه‌ی سال آینده را ببندد و تا پایان آذرماه آن را تقدیم مجلس کند.

وی تاخیر در ارایه‌ی لایحه‌ی بودجه‌ی سال 1390 را قابل پذیرش دانست و افزود: شاید نهایی نشدن لایحه برنامه در شورای نگهبان یکی از دلایل تنظیم نشدن لایحه بودجه در موعد مقرر باشد که البته امیدوارم شورای نگهبان تا پایان هفته‌ی آینده نظر نهایی خود را اعلام و دولت نیز تا پایان ماه جاری لایحه بودجه 1390 را به مجلس ارسال کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet