شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/27 11:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

اصولگرایان با پایبندی به شاخصه‌های اصولگرایی در جامعه تاثیرگذارترخواهند بود

**یک عضو هیات رییسه مجلس با تاکید به اینکه اصولگرایی یک حزب یا تشکل سیاسی قلمداد نمی‌شود گفت: مطمئنا با پایبندی اصولگرایان بر شاخصه‌های اصولگرایی علاوه بر ایجاد پویایی و تاثیرگذاری در فعالیت‌های این جریان، زمینه فعالیت‌های بیشتر آنها در آینده فراهم می‌شود.

محمد حسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، با یادآوری تعریف جامع مولفه‌های اصولگرایی از سوی مقام معظم رهبری در چند سال گذشته اظهار کرد: این تعریف، یک تعریف حداکثری است که همه افراد معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران را در بر می‌گیرد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، در ادامه یادآور شد: همه افرادی که از یکسری اصول واحد همچون حفظ ارزش‌های اسلامی، دفاع از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه به عنوان رکن اصلی نظام حمایت می‌کنند و حول محور اصولگرایی در ده‌ها گروه سیاسی و گرایش‌های مختلف فعالیت می کنند را می‌توان به عنوان مجموعه اصولگرایی دانست.

فرهنگی با بیان اینکه مجموعه ویژگی‌هایی که حامیان نظام و مدافعان انقلاب اسلامی دارند به عنوان مولفه‌های اصولگرایی به‌شمار می‌رود در عین حال گفت: اصولگرایی یک حزب یا تشکل سیاسی نیست بلکه اصولگرایی جبهه فراگیری است که بخش‌های وسیعی از آحاد جامعه را در بر می‌گیرد و دارای تنوع و تکثر بسیار است، بر همین اساس است که در بین جریان اصولگرایی شاهد دیدگاه‌های مختلف و متنوعی هستیم که از مجلس هفتم در جامعه تبلور پیدا کرده است.

فرهنگی، پویایی و تاثیرگذاری جریان اصولگرایی در جامعه را یکی از نتایج پایبندی اصولگرایان بر شاخصه‌های اصولگرایی برشمرد و خاطر نشان کرد: اصولگرایان با پایبندی بر شاخصه‌های اصولگرایی، نه تنها در جامعه تاثیرگذارتر می‌شوند بلکه زمینه برای فعالیت‌شان در مقابله با فعالیت مدعیان اصول گرایی به خوبی مهیا می‌گردد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با اعتقاد به اینکه تحولاتی در جریان اصولگرایی در راستای تحولات کشور به‌ وجود خواهد آمد، گفت: طبیعتا اصولگرایان با طرح دیدگاه‌های خود در جامعه اثرگذار خواهند بود و بر اساس آن نوعی فضای رقابتی بین نیروهای انقلاب و حامیان نظام به وجود می‌آید.

فرهنگی در پایان افق اهداف جریان اصولگرایی را توسعه همه‌جانبه کشور در راستای دیدگاه‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet